Mācību ekskursijas Lāču pamatskolas sākumskolēniem ar „Skolas somu”.

1.novembrī, iesaistoties iniciatīvā „Skolas soma”, Lāču pamatskolas 1. – 3. klašu skolēni devās aizraujošajā mācību ekskursijā uz Krāslavu un Indru. Bērniem bija iespēja apmeklēt divas mācību ekskursijas: iepazīties ar mūzikas instrumentu kolekciju un doties uz „Laimes muzeju”.

Interesantu un izzinošu mūzikas instrumentu kolekcijas demonstrēšanu sagatavoja kolekcionārs Aleksandrs Maijers. Pasākuma laikā bērni tika iepazīstināti ar tradicionālajiem un eksotiskajiem skaņu rīkiem, instrumentu izgatavošanas un spēles paņēmieniem. Skolēni redzēja un dzirdēja dažādus mūzikas instrumentus, kā arī paši varēja tos ieskandināt. Bērni paplašināja savas zināšanas gan mūzikā, gan dabaszinībās, jo kolekcionārs stāstīja gan par dažādām valstīm, gan par dzīvnieku balsīm, kuras atdarina mūzikas instrumenti, gan par mūzikas instrumentiem, kuri tika izgatavoti no dabas materiāliem un dārzeņiem. Aleksandra stāstījums tik ļoti iedvesmoja bērnus, ka atgriežoties mājās vairāki skolēni paši izgatavoja mūzikas instrumentus.

„Laimes muzejā” Indrā, skolēniem tika stāstīts par endorfīnu – laimes hormonu, kā arī bērni tika iepazīstināti ar pašas ēkas vēsturi. Muzejā skolēni apskatīja dažādas ekspozīcijas, noklausījās stāstījumu par gaismas, mūzikas un laimes ietekmi uz cilvēka veselību; no torņa augstuma apskatīja mūsu kaimiņvalsts Baltkrievijas robežas, kā arī iesaistījās radošās aktivitātēs. Pateicoties muzeja darbiniekiem, skolēni uzzināja, cik cilvēkiem dzīvē ir svarīgi būt laimīgiem.

Fotogalerija