Māmiņdiena Naujenes pamatskolā

Nāks pavasaris, vasara.

Un pļavās ziedi dzims.

Un es šīs ziedu saulītes

Tad dāvināšu tikai Tev.

Tev – mīļā, dārgā māmuliņ!

(Santa Bule)

Skaistākais laiks dabā, kad puķu dobēs ir uzziedējušas krāsainās tulpes, siltajā saulītē gozējas dzeltenās gaiļbikses, galvu reibina balto ievas ziedu kupenas un skan jautras putnu dziesmas, pieder mūsu māmiņām. Pati daba uzgavilē mātei – vistuvākajam cilvēkam, kas ikvienam no mums šajā pasaulē vien var būt

Mātes diena – vieni no jaukākajiem un skaistākajiem svētkiem, kurus svinam reizē ar dabas atmošanos, saules siltumu, gaismu. Naujenes pamatskolā ik gadus tie ir Mīlestības svētki, kad māmiņām un vecmāmiņām bērni dāvina savus labos darbus, savus sasniegumus, mīļus vārdus un apskāvienus.

13. maijā Naujenes pamatskola laipni aicināju vienkopus savu skolēnu māmiņas un vecmāmiņas, lai atkal teiktu viņām skaisto un lielo “paldies” par smaidu, par dienišķo maizīti uz galda, par mājas silto pavardu, par tikumu un visu, visu labo.

Visas dzīves atziņas kā sargājamas ziedu krellītes savēra mūsu skolas skolēni un pedagogi: folkloras kopa “Mazā Rūžeņa” (skolotāja Inga ZEILE), akordeonistu duets Veronika un Ksenija PANOVSKAS, vokālie ansambļi “Ķipariņi” un “Spurgaliņas”, soliste Santa BULE,  duets Santa BULE un Oļesja FEDJAŠA, duets Santa BULE un Liāna RUŽA,  kvintets (Santa, Oļesja, Andrejs LIPIŅŠ, Ivans MARKOVS, Maksims ROMANOVS), 1.-7. kl. koris (skolotāja Līvija KOROĻKOVA), 1.kl., 3.-4.kl. dejotāji (vadītāja Anita SMANE), kā arī mūsu atraktīvie 5.kl. līnijdejotāji, māmiņas ar sirsnīgu dzejoli priecēja Daugavpils novada Skaļās lasīšanas sacensību uzvarētāja Inna IVANOVA un daiļalsītāja Oļesja FEDJAŠA, kā arī Santa BULE un Ksenija PANOVSKA.

Santa un Ksenija iepriecināja klātesošos ar pašsacerētiem dzejoļiem, kas veltīti māmiņai un kuri iekļauti dzejoļu krājumā “MĪĻO MĀMIŅ!”

Izdevniecība “Ezerrozes grāmatas” aicināja visus Latvijas skolu skolēnus piedalīties radošā sadarbībā, iespēju piedalīties dzejoļa kopkrājuma veidošanā “MĪĻO MĀMIŅ!” Dzejoļus varēja rakstīt un iesūtīt no šī gada 20. februāra līdz 25. martam. 
Grāmatā iekļauti 254 skolēnu darbi no visas Latvijas.

Šī krājuma tapšanā piedalījās arī mūsu skolas skolnieces: Ksenijas PANOVSKA un Santa BULE. Liels paldies meitenēm par radošumu, par uzdrīkstēšanos, par skaistajiem dzejoļiem, kas veltīti māmiņām! Paldies skolotājai Inesei LOCIKAI, kas ieinteresējās par šo piedāvājumu, rosināja bērnus rakstīt veltījumus savām māmiņām un aizsūtīja tos izdevējiem. Dzejoļu krājumu meitenes dāvināja savām māmiņām svētku dienā. Tā dzejoļiem nu būs ilgs mūžs un tie priecēs arī pēc gadiem, kad grāmata būs jau kļuvusi par ģimenes relikviju.

Visu koncertu zālē valdīja daudz sirsnīgu, pozitīvu un mīlestības pilnu emociju, jo dziesmas un dejas tika izpildītas no visas sirds, līdz ar to dāvana māmiņām bija izdevusies godam.  

Vecāku sejās un acīs varēja manīt milzīgu prieku un lepnumu par viņu bērnu sniegtajiem priekšnesumiem, kā arī neiztika bez kādas aizkustinājuma asaras klausītāju acīs, vērojot un klausoties bērnu sagatavotos priekšnesumus.

Savukārt bērni uztraucās un centās visu savu māku demonstrēt vissvarīgākajā gada koncertā. Koncertā izskanēja mīļums, sirsnība un laba novēlējumi visjaukākajam cilvēkam uz pasaules.

Svētku koncertu vadīja 4. klases skolniece Diāna LAPIŅA un 3. klases skolnieks Rihards TEIVĀNS.

Skanot maigai melodijai, koncerta noslēgumā skolēni apsveica savas māmiņas un vecmāmiņas, skolotājas, samīļoja un novēlēja labus vārdus.

Paldies par to,

Ka Tu man spīdi tā kā saule,

Un tāpēc droša, gaiša

Mīļa ir mana pasaule!

(Ksenija Panovska)

Novēlam arī turpmāk laimi, mīļumu un gaišu smaidu ik dienas savām māmiņām un vecmāmiņām!

FOTOGALERIJA