Māmiņdienu koncerts Lāču pamatskolā

Tik skaista, cēla, apgarota,

Uz lūpām mirgo smaida rota.

Tai sievietei ko mīlu es,

Es šodien nesu narcises.

Ar ziediem viņai pateikšos,

Un viņas priekšā noliekšos.

Katrs bērns vēlas atgādināt savai māmiņai, cik tā viņam ir mīļa un cik daudz viņam nozīmē mātes smaids un klātbūtne.

Bet, kas, tad var atgadīties daudzbērnu ģimenē, kad mammas nav mājas? Gadīties var visādi…

Par to 12. maijā, svētku koncertā māmiņām un vecmāmiņām pastāstīja Lāču pamatskolas izglītojamie.

Kad mazajai māsiņai ir skumji bez mammas, vecākais brālis un māsa vienmēr gatavi palīdzēt, gan nomierināt, gan apģērbt. Un nekas, ja rūpējoties par mazo māsu, brālis uzvelk viņai dūraiņus pavasarī – pateicoties tam radusies jautrā tautas deju kolektīva deja „Dūraiņi” (Ivetas Meškovskas vadībā). Kad mazajai māsai uznāca vēlēšanās samīļot savu māmiņu, viņai palīdzēja sagatavošanas grupiņa ar dziesmu „Ļoti gribu samīļot ”.

Dažreiz bez mammas mājās ir īsta nekārtība un bērni dara nerātnības, ka viņiem ir aizmirsies par Mātes dienu. Kāpēc? „Jo vienmēr lido pa mākoņiem!” – skaidro vecākā māsa un skolas koris dzied dziesmu „Lidojums ar gaisa balonu” (Zitas Barševskas vadībā).

Varbūt ne katrai mammai ir zināms, ka bērni viņas prombūtnes laikā ir kā īsta mafija, tieši skolas ansamblis iepazīstināja māmiņas ar īstu bērnu „mafiju”, nodziedot dziesmu „Mafija” (Zitas Barševskas vadībā).

Tik patīkami, kad mammai blakus ir arī viņas mamma, bet mūsu bērniem vecmāmiņa. Tik mīļa, laipna un devīga. Koncertā pie mums viesojās jautrās vecmāmiņas, teatrālā pulciņa izpildījumā (Gaļinas Naumušķinas vadībā).

Beigās, kad bērni nomierinājās un māja bija uzkopta un sakārtota, pienāca laiks to pušķot ar ziediem – saskanīgi virpuļoja „Ziedu valsī” 2. klases skolēni (Gaļinas Vageles vadībā), bet jautru deju māmiņām un vecmāmiņām uzdāvināja 4. klases izglītojamie (4. klases audzēknes Jelizavetas Purplišas vadībā).

Paldies tev, māt, par tavu sirdi,

Par to, ka mani allaž dzirdi.

No sievietēm visskaistākā

Ir mātes mīla dāsnākā.

Tā nelūdz, nekrāpj, neapsūdz,

Tā klusi sevī Dievu lūdz, – deklamēja Alīna, ka mammām pār vaigiem ritēja asaras no aizkustinājuma un prieka, jo viņas dzirdēja un redzēja, cik ļoti bērni mīl savas mammas, kura viņiem ir vienīgā un vismīļākā! Sveicam Jūs svētkos vismīļākās, visskaistākās, visatsaucīgākās māmiņas!

Autore skolotāja Zita Barševska