Mazie “Lāčuki” Naujenes novadpētniecības muzejā

Lāču pamatskolas pirmsskolas grupas “Lāčuks” audzēkņi 23. martā devās mācību ekskursijā uz Naujenes novadpētniecības muzeju. Apmeklējot muzeju, bērni iepazinās ar Augšdaugavas un dabas parka “Daugavas loki” teritorijas dabu, dzīvniekiem, putniem, zivīm. Bērnus ieinteresēja ekspozīcija “Turīga zemnieka istaba”, tur viņi ieraudzīja mūsu senču mantas un savas vecmāmiņas mantas. Ekspozīcijā “Vecticībnieku dzīvojamā māja” un ekspozīcijā “Zirgvilkmes darba rīki” bērni brīnījās par mājas iekārtojumu. Viņiem bija interesanti apskatīt darba rīkus un minēt, priekš kā tie ir vajadzīgi.

Pēc muzeja apmeklējuma bērni piedalījās mālu darbnīcā, kur uzzināja par latviešu tēlnieci Valentīnu Zeili. Arī mūsu bērni varēja iejusties tēlnieku lomā, veidojot no māla laimes pogas, zvaigznes, ziedus, figūriņas un dažādus suvenīrus. Tuvojas Lieldienas un mēs ar bērniem izveidojām lielo Lieldienu zaķi. Nodarbības laikā bērni ieguva ne tikai jaunas zināšanas un prasmes, bet arī iemaņas praktiski darboties.

Visiem ekskursija ļoti patika un laiks pagāja nemanot. Mūsu dzimtā Latvija ir skaista zeme, kur dzīvo talantīgi cilvēki! Mīļš paldies Naujenes Novadpētniecības muzeja darbiniekiem par interesanto un izglītojošo ekskursiju!

Lāču pamatskolas pirmsskolas grupas “Lāčuks “ skolotāja Olga Nitiša