“Meklējot zaļo PET” Skrudalienā!

Visi jaunieši zina, cik svarīgi ir saudzēt vidi, ka nepieciešams pārstrādāt atkritumus, bet tikai retais zina, kāda kuram konteineram nozīme, kā pareizi utilizēt plastmasu un kādas ir plastmasas radītās sekas, tāpēc jaunieši no Naujenes pagasta brauc ciemos pie Skrudalienas un Medumu jauniešiem, lai plastmasas pudelēm piešķirtu otru dzīvi!

Aktivitātes bija izvietotas tā, lai visiem būtu interesanti un neviens nestāvētu malā. Radošākie jaunieši veidoja dažādus aksesuārus no krāsainām plastmasas pudelē, bet sportiskākie un erudītākie piedalījās dažādās grupu un individuālajās aktivitātēs.

Jauniešiem no Naujenes vislabāk patika, ka aktivitātes bija radītas tā, ka varēja iegūt gan jaunas zināšanas un draugus, gan aktīvi un lietderīgi pavadīt piektdienas vakaru.

Taču visvairāk atmiņā ir palicis nakts kvests “Meklējot zaļo PET” Komandu spēle notika centra teritorijā, laikā, kad ir tumšs. Katrai jauniešu grupai tika iedalīta karte un mācoties orientēties svešā vidē, gaismu spīdinot no lukturīšiem, strādājot komandā tika pārbaudītas jauniešu erudīcijas spējas un zināšanas par vides jautājumiem.

Viens no svarīgākajiem ieguvumiem ir tas, ka sadarbojoties ar citiem jauniešiem tika palielināts jauniešu informatīvais līmenis par nepieciešamību šķirot atkritumus.

Rakstu sagatavoja Naujenes pagasta jaunatnes lietu speciāliste

Inga Rozenštoka