Meteņi – jaunā sākums: kā tas notika Naujenes pamatskolā

Visiem sen zināms, ka Meteņi – jauna gada sākums, pavasara gaidīšanas svētki. Šajā dienā jāuzsāk vai jāplāno jauni darbi, jo šis ir enerģētiski ļoti piepildīts laiks. 15. februāra pasākums Naujenes pamatskolā arī bija sākums jaunam izaicinājumam. Tās bija Meteņdienas 1. Olimpiskās spēles. To mērķis – popularizēt aktivitātes brīvā dabā un veicināt veselīgu dzīvesveidu skolēnu vidū. Turklāt ziemas prieki un sniegs padarīja šo notikumu neizmirstamu. Kaut kā jau jābaida tā ziema prom – ar vilkšanu, stumšanu, mētāšanos, šaušanu, mešanu, braukāšanu, slidināšanos…

Viss sākās ar to, ka visi skolas skolēni lozējot sadalījās četrās komandās: Sarkanā komanda, Zilā komanda, Dzeltenā komanda, Zaļā komanda. 5. – 9. klašu skolēniem pēc izlozes divu dienu laikā bija jāizdomā komandas nosaukums un tā argumentācija, karogs, devīze.

Un tā 15. februārī Meteņdienas 1. Olimpiskajās spēlēs satikās komandas: Dinamīts”, “Pikaču”, “Made in China” un “Vaļi.” Sākumskolas skolēni sadalījās komandās atbilstoši izlozētajai krāsai.

Tā kā tās bija Meteņdienas olimpiskās spēles, tad, protams, vispirms atcerējāmies šīs dienas tradīcijas un ticējumus. Skolas folkloras kopas “Mazās Rūžeņas” meitenes šos svētkus ieskandināja ar jestru Meteņdienas dziesmu. Neizpalika paštaisīta Meteņu dienas lelle, kā arī lelles un nedarbu dedzināšana, pankūkas, silta tēja.

Naujenes pamatskolas 1. Olimpiskās spēles atklāja skolas direktors. 5.-9.klašu komandas visus iepazīstināja ar savām komandām un … sacensības varēja sākties. Pamatskolas klašu skolēni sacentās biatlonā, bobslejā, kērlingā un, pieturoties pie tradīcijām, arī Meteņos vilkām bluķi un katrs pie tā centāmies pieskarties, lai atstātu visas savas pagājušā gada nebūšanas. Savukārt sākumskolas skolēni sacentās ragaviņu vilkšanā, lēkšanā maisos, lielās bumbas speršanā un arī, tāpat kā lielie, bluķa vilkšanā.

Visi sportisko aktivitāšu dalībnieki cītīgi vilka visu, kas bija jāvelk, šāva neelpojot, bobsleja ragavas stūma ar vislielāko pašatdevi.

Gan maziem, gan lieliem noskaņojums visu šo dienu bija priecīgs un arī acis spīdēja – gan no draudzīgās sportošanas, gan no vienkārša kopā būšanas prieka, gan no sportiskā azarta.

Pēc aktivitātēm visi kopīgi pie ugunskura ēdām pankūkas un dzērām karstu tēju.

Protams, Olimpiskajās spēles ir uzvarētāji, taču pats svarīgākais, ko ieguvām no šīs dienas – pozitīvas emocijas, aizrautība, veselīgs dzīvesveids.

Paldies sporta skolotājiem Anitai SMANEI un Arnim KAĻIŅINAM par sportiskajām aktivitātēm, visiem skolotājiem – par aktīvu iesaistīšanos tiesāšanā un līdzi jušanā, kā arī skolas tehniskajiem darbiniekiem par sportisko aktivitāšu inventāra sagatavošanu, tiesāšanu, silto tēju un garšīgajām pankūkām!

Uz tikšanos Naujenes pamatskolas 2. Olimpiskajās spēlēs!

Fotogalerija