Naujenes Novadpētniecības muzeja aizraujošās nodarbības varā

Apceļot plašo Latviju, redzēt daudz jauna un neparasta ir interesanti, bet no cita skatu punkta var ieraudzīt arī to, kas ir mums apkārt.

Tā šī gada 12. decembrī Naujenes pamatskolas 5. klases skolēni iniciatīvas “Latvijas skolas soma” ietvaros nolēma doties mazā ceļojumā uz Naujenes Novadpētniecības muzeju.

Kalendārs dod ziņu, ka tuvojas gaišais Ziemassvētku laiks un gada izskaņa. Logos degošās krāsainās lampiņas, egļu smarža un sveču liesmiņas aicina doties neparastā ceļojumā.  5. klases skolēni izmantoja šo iespēju un iejutās burvju mākslinieku lomā ­–  stikla apgleznošanas darbnīcā veidoja krāšņus ziemas un svētku motīvus. Tā bija iespēja piedalīties interesantā un atraktīvā krāsu un formu spēlē, kas vienkāršo stikla burciņu pārvērta brīnišķīgā mākslas darbā.

Zinošā muzeja gide Māra KAMPĀNE parādīja un pamācīja, kā pareizi un veikli izveidot šo brīnumu. Zīmējot, krāsojot un līmējot, skolēnu darbs vainagojās ar interesantu iznākumu.

Kamēr bērnu izveidotie darbiņi atpūtās un žuva, gides M.Kampānes pavadījumā iepazināmies ar muzeju un tajā izvietotajām ekspozīcijām. Bija interesanti redzēt pirmās skolēnu skolas somas, skaitļojamās mašīnas, šujmašīnas, aptiekāru un ārstu piederumus. Un, protams, Valentīnas Zeiles lielās un mazās skulptūras. Nākot uz muzeju, mēs katru reizi saprotam, ka te ir tik daudz jauna, tik daudz  neredzēta un neatklāta.

Muzejā apskatījām galveno ievērības un apskates objektu – Lielo Augšdaugavas musturdeķi. Mājturības un tehnoloģiju stundā adot, tamborējot un sašujot mazos kvadrātiņus bieži liekas, ka tas ir liels darbs, bet, ieraugot tos lielajā musturdeķī, skolēni saprata , cik tie tomēr ir maziņi, bet patiess un neviltots prieks bija atrast savu darinājumu tādā iespaidīgā audeklā.

Sakām lielu paldies Naujenes Novadpētniecības muzeja darbiniekiem un “Skolas soma” ideju autoriem! Muzeju apmeklējums un īpaši iespēja darboties praktiskajās nodarbībās, kuras tiek organizētas skolēniem, sniedz praktiskās iemaņas, māca sadarboties, gatavo skolēnus reālajai dzīvei, nostiprina draudzīgas attiecības, kas atbilst kompetenču pieejai izglītībā.

FOTOGALERIJA