Naujenes pagasta orientēšanās sacensībās ciemu konkurencē uzvar Vecstropi

12. augustā Naujenes pagasta Vecstropu ciemā norisinājās Naujenes pagasta orientēšanās sacensības, kas kļuva par Daugavpils novada domes atbalstītā projekta “Orientēšanās sporta popularizēšana Daugavpils novada Naujenes pagastā” kulmināciju. Projekta “Orientēšanās sporta popularizēšana Daugavpils novada Naujenes pagastā” ietvaros katrā no Naujenes pagasta ciemiem tika organizētas orientēšanās apmācības, kurās bērni un jaunieši apguva virziena un attāluma noteikšanas prasmes, kā arī iemācījās atpazīt karšu apzīmējumus un noskrēja savu pirmo orientēšanās distanci. Speciāli šim projektam tika uzzīmētas orientēšanās kartes Naujenes pagasta skolām, kas turpmāk tiks izmantotas skolu sporta nodarbībās. Kopumā projekta aktivitātes tika iesaistīti 138 dalībnieki, savukārt lielāko apmeklētību izpelnījās tieši noslēguma pasākums – Naujenes pagasta orientēšanās sacensības, kurās piedalījās 10 Daugavpils novada jauniešu komandas.—–

Orientēšanās sacensības tika organizētas pēc foto-orientēšanās principa, kas nozīmē, ka jauniešu komandu uzdevums bija atrast pēc iespējas vairāk no 30 kartē atzīmētajiem foto-objektiem divus stundu laikā. Ar šo uzdevumu vislabāk tika galā Daugavpils novada jaunatnes lietu speciālistes, kas startēja ārpus konkurences. Divu stundu laikā, noskrienot 11 kilometrus, meitenes sakrāja 85 punktus no 105 iespējamajiem un nopelnīja mūsu atbalstītāju BumBumba īpašo balvu. Par čempioniem jauniešu konkurencē kļuva Skrudalienas komanda “Zaļā patruļa”, kas kopumā nopelnīja 76 punktus, otrajā vietā ar 74 punktiem finišēja Maļinovas jaunieši, savukārt par trešajiem kļuva Salienas jaunieši, kas distancē sakrāja 70 punktus.

Naujenes pagasta orientēšanās sacensības kļuva arī par trešo Naujenes pagasta bērnu un jauniešu spartakiādes posmu, kurā šoreiz piedalījās jaunieši no Vecstropu un Naujenes ciemiem. Uzvaru šajā ieskaitē izcīnīja Vecstropu komanda, kas kopējā ieskaitē tagad ierindojas 1. vietā ar 24 punktiem. Otro vietu ciemu konkurencē izcīnīja Naujenes ciema komanda, kas ar 22 punktiem saglabā otro vietu spartakiādes kopvērtējumā, savukārt Lociku komanda, izlaižot šo posmu, zaudē līdera pozīcijas un ierindojas trešajā vietā ar 20 punktiem. Nākošais spartakiādes posms novusā notiks šī gada septembrī Naujenē.

Naujenes pagasta jaunieši izsaka pateicību Daugavpils novada domei, Naujenes pagasta pārvaldei un Daugavpils pilsētas orientēšanās klubam “Stiga” par atbalstu projekta īstenošanā. Īpašs paldies mūsu atbalstītajiem BumBumba, LUNA Cafe, Intense Fitness un Daugavpils Veikparkam par īpašajām balvām un aktivitātēm Naujenes pagasta orientēšanās sacensībās.