Naujenes pagasta pārvalde aicina naujeniešus pievienoties Lielajai Talkai

Lielā Talka notiks sestdien, 23.aprīlī, no plkst. 9:00 – 15:00 vienlaicīgi visā Latvijā!

Nebūsim kūtri, sestdien nesēdēsim mājās, bet apvienosim spēkus, lai sakoptu apkārtējo vidi. Informēt par jūsu iecerētajām aktivitātēm un par talkas maisu saņemšanu pa tel. 26465559, 29267633.

Pieteiktās talkas vietas :

– Juzefovas parks ( stadiona teritorijas sakopšana) – Naujenes pagasta pārvalde;

Kraujas ciems (teritorijas  aiz garāžām un mežā pastaigas vietas sakopšana) – Naujenes tautas bibliotēka un Kraujas ciema iedzīvotāji.

Gaidām pieteikumus! 

—–KUR TALKOT?
Savu tuvāko talkošanas vietu noskaidro mājas lapā www.talkas.lv, sadaļā „Talkas vietas” vai sazinoties ar Lielās Talkas koordinatoru Daugavpils novadā Jāni Silovu, tālr. 29159340, janis.silovs@dnd.lv.  Mājas lapā talkas.lv vari ērti apskatīt visas oficiāli reģistrētās talku vietas, ko organizē pašvaldības, izglītības iestādes, organizācijas, uzņēmumi, kā arī brīvprātīgie entuziasti. 23.aprīlī Tu vari pievienoties kādai no šīm talkas vietām.
Katrā reģistrētajā talkas vietā ir sava Atbildīgā persona. Piefiksē viņa tālruņa numuru, lai nepieciešamības gadījumā vari sazināties!

KUR SAŅEMT ATKRITUMU MAISUS?
Lielās Talkas atkritumu maisi šogad ir baltā krāsā un talcinieki tos bezmaksas varēs saņemt tikai un vienīgi 23.aprīlī ikvienā www.talkas.lv reģistrētajā talkas norises vietā visā Latvijā. Atkritumu vākšana notiek tikai šajos maisos un nekur citur tos šogad nav iespējams saņemt. 

KUR ATSTĀT PIEPILDĪTOS MAISUS?
Par Lielās Talkas atkritumu maisu savākšanu un izvešanu ir atbildīga attiecīgā pašvaldība. Savus piepildītos maisus atstāj TIKAI reģistrētajā talkas vietā un par to atrašanās vietu informē talkas Atbildīgo. Neskaidrību gadījumā zvani savas pašvaldības talkas koordinatoram (Jānis Silovs, tālr. 29159340). 

KO IESĀKT AR AIZDOMĪGIEM ATKRITUMIEM UN MIRUŠIEM DZĪVNIEKIEM?
Ja talkojot ieraugi izlietotas injekcijas šļirces, pudeles ar ķīmiskiem vai nenosakāmiem šķīdumiem, akumulatorus, kā arī citus bīstamus atkritumus – neaiztiec tos! Par šādu priekšmetu atrašanās vietu informē Talkas Atbildīgo! Bet, ja talkojot dabā vai pilsētas teritorijā uzej mirušu dzīvnieku – neaiztiec to, bet gan ziņo attiecīgajai pašvaldībai. Savukārt, ja ieraugi vairāk nekā divus ievainotus vai bojā gājušus dzīvniekos, ziņo operatīvajam dienestam pa tālruni 112.

KĀ APĢĒRBTIES?
Talkojot noteikti lieto darba cimdus! Iesakām vilkt garās bikses un kreklu vai jaku ar garām piedurknēm. Kājās velc slēgtus apavus ar pietiekami cietu, biezu zoli, lai pēdās neieduras kāds nepamanīts stikls vai ass priekšmets. Galvā liec cepuri vai lakatu. Šāds apģērbs Tevi pasargās arī no ērču kodieniem!

KO ŅEMT LĪDZI? 
Dodoties talkot, noteikti ņem līdzi darba cimdus, savus ģimenes locekļus, draugus, radus, darba kolēģus, kaimiņus un pats svarīgākais – darba prieku!

UZ TIKŠANOS 23.APRĪLĪ!

P.S. Lielajā Talkā aicinām ne tikai vākt atkritumus, bet darīt arī citus labus darbus – stādīt kokus, radīt brīnišķīgas puķu dobes, labiekārtot māju pagalmus, izgatavot putnu būrīšus, atjaunot žogus, soliņus, tiltiņus… Dzīvosim skaisti! Lai prieks Tev pašam un pārējiem! Tīra Latvija sākas Tavā galvā!