Naujenes pagasta svētki 2016 “Te rītdiena un senatne”

Daugavpils novada Naujenes pagastā 2016. gada 29. maijā notiks pagasta svētki “Te rītdiena un senatne”. Svētki norisināsies vēsturiskajā Juzefovas muižas parkā, kurš veidots 19. gs. beigās  pie bijušās Juzefovas muižas ēkas. Kā vēsta vēsturiskās liecības, par šo mantojumu jāpateicas poļu muižnieku Šadursku dzimtai. 17. gs. Dinaburgas pils apkārtnē poļu muižnieks Juzefs Šadurskis uz savas zemes izveidoja muižu, nodēvējot to par Juzefovu. 19. gs. beigās Juzefovas muižu mantoja Bogdans un Marians Šahno, daudzas muižas, tostarp Juzefovas muiža, tajos laikos kļuva par kultūras centriem. Arī šodien redzam, ka Naujenes pagasts ir lielākais pagasts iedzīvotāju skaita ziņā Daugavpils novadā.

—– Pagasta svētku laikā vietējiem iedzīvotājiem un viesiem tiks piedāvātas daudzveidīgas norises – gan sporta sacensības un spēles, gan radošās darbnīcas un koncerti.

Naujenes pagasta svētki sāksies ar ozolu stādīšanu Naujenes parkā pie pagasta pārvaldes ēkas plkst. 12.30, savukārt Naujenes pagasta svētku atklāšanas koncerts sāksies plkst. 14.00 Juzefovas parkā. Koncertā piedalīsies Naujenes pagasta iestāžu radošie kolektīvi, tiks sveikti pagastā jaundzimušie bērni. Pēc koncerta visi vecāki ar bērniem ratiņos tiek aicināti uz “Mazo kariešu parādi”, kuras laikā tiks noteikti visinteresantāk un oriģinālāk izrotāti ratiņi.

Plkst. 15:00 sāksies mazo mākslinieku plenērs  “Juzefovas parka ainavu valdzinājumā”, kuru vadīs māksliniece Anita Karpenko.

Paralēli būs iespēja līdzdarboties radošajās darbnīcās – keramikas darbnīcā, origami darbnīcā, dančos un rotaļās, ļauties sejas apgleznošanai vai izzināt pagastā esošā Juzefovas parka dabas vērtības Daugavpils Universitātes Zaļās laboratorijas pētnieku vadībā. Pa dienu būs brīvi pieejamas piepūšamās atrakcijas bērniem, svētku cienasts “Muižnieka gardums”, retro foto stūrītis un citas aktivitātes. Saimniecība “Pavlilija” piedāvās vizināšanos karietē (maksas).

Naujenes Novadpētniecības muzejs, kas ir pašlaik Latgales reģionā modernākais muzejs, no plkst. 10:00 līdz 17:00 piedāvās bez maksas apskatīt muzeja ekspozīcijas un izstādes, bet no plkst. 14:00 darbosies amatnieku un mājražotāju tirdziņš.

No 16.30 pasākuma apmeklētājus priecēs Hofzumberg suņu audzētavas mīluļu paraudemonstrējumi.

Pirms vakara koncerta plkst. 17.50 naujenieši un viesi tiek aicināti uz kopbildes uzņemšanu. Aero foto uzņems, bet pirms tam demonstrēs aero foto tehnikas iespējas, fotogrāfs Ivars Utināns.

Vakara koncertā plkst. 18:00 ar lustīgām dejām skatītājus priecēs Naujenes kultūras centra vidējās paaudzes deju kolektīvs “Dveina”, ar dziesmām apburs Naujenes pagasta iedzīvotāja un skanīgās balss īpašniece Zita Nitiša, bet noslēgumā naujeniešus un viesus ar koncertu priecēs grupa “Dabasu Durovys”.

Naujenes pagasta svētki tiek rīkoti trešo gadu, ļaujot satikties svētku gaisotnē cilvēkiem, kuri dzīvo, strādā, mācās, viesojas, atpūšas Naujenes pagastā, un dodot iespēju iepazīt aktīvu līdzcilvēku panākumus, sasniegumus, dalīties un aizraut ar saviem talantiem, prasmēm.

Svētku norisi atbalsta: Daugavpils novada dome, Naujenes pagasta pārvalde, SIA “Naujenes pakalpojumu serviss”, Daugavpils Universitāte, Nikolaja Annišineca piemājas saimniecība.

Uz svētkiem aicinām ierasties ar Naujenes pagasta karoga krāsu akcentu apģērbā!

Bezmaksas pagasta transports uz pagasta svētkiem:

1) Lociki 13.30 – Ceļinieks 13.35 – Vecstropi 13.40 – Krauja (BJC) 13.45 – Juzefovas parks 13.50 ;            

2) Židino 13.20 – Sprukti 13.25 – Vasargelišķi 13.30 – Jurīši 13.35 – Dunski 13.38 – Juzefovas parks 13.40.

 Atpakaļ pēc pasākuma plkst. 19.45

AFIŠA

Tirdzniecības noteikumi

Papildus informācija:

Olga Kuzmina, Naujenes Kultūras centra direktore

Kontakttālrunis: +371 65474268, mājas lapa: www.naujene.lv

 Uz tikšanos Naujenes pagasta svētkos!