Naujenes pagasts nosvinēja svētkus

Daugavpils novada Naujenes pagastā no 2015. gada 28. līdz 31. maijam notika pagasta svētki “Kad ziedu pļavā bites san…”, kuru laikā vietējiem iedzīvotājiem un viesiem tika piedāvātas daudzveidīgas norises – gan sporta sacensības un spēles, gan radošās darbnīcas un koncerti. Naujenes pagasta svētki šogad tika rīkoti otro gadu, ļaujot satikties svētku gaisotnē cilvēkiem, kuri dzīvo, strādā, mācās, viesojas, atpūšas Naujenes pagastā, un dodot iespēju iepazīt aktīvu līdzcilvēku panākumus, sasniegumus, dalīties un aizraut ar saviem talantiem un prasmēm. 

—–Ceturtdien, 28. maijā Naujenes Novadpētniecības muzejā notika vietējo biškopju salidojums, medus degustācija un konkurss “Naujenes medus 2015”. Uz pasākumu īpaši aicināti tika Naujenes pamatskolas skolēni, kuri visu gadu kā bitītes čakli strādāja.  Interesantu un aizraujošu stāstījumu par bišu dzīvi bērniem pastāstīja Latvijas Biškopības biedrības (LBB) valdes loceklis Guntars Melnis. Pēc izzinošās lekcijas bērni baudīja un vērtēja pagasta biškopju Eduarda Stašāna, Boļeslava Purmaļa, Ģertrūdes Zeiles, Jāņa Koļesņikova, Dmitrija Spiridonova, Aivara Biriņa, Nikolaja Annišineca un Ilmāra Nurka sarūpēto medu. Izvēlēties garšīgāko medu nebija viegli, tomēr tas tika izdarīts. Par garšīgāko tika atzīts Eduarda Stašāna sagādātais medus.

Pasākuma vadītāju – darba bites un trana – lomā iejutās LBB Daugavpils nodaļas vadītāja Gunta Some un brīvais mākslinieks un Naujenes pagasta iedzīvotājs Māris Susejs.

Savukārt vakarā Vecstropos sporta laukumā ar nelielu koncertu un pagasta pārvaldes vadītājas Ināras Miglānes uzrunu notika svētku atklāšana, bet vakarā galvenais notikums – Tēvu un dēlu minifutbola spēle.

Piektdien, 29. maijā Locikos pie Naujenes kultūras centra notika plenērs bērniem “Sapņu ainava”, kurā ar meistarklasi piedalījās māksliniece Anita Karpenko. Bērni aizrautīgi gleznoja savu sapņu ainavu. Plenērs izvērtās par interesantu un aizraujošu pasākumu pirms došanās vasaras brīvlaikā.  Vakarā Kraujā, Naujenes Jaunatnes iniciatīvas un sporta centrā notika pagasta ciemu sporta komandu spēles futbolā un strītbolā. Sacensībās tika izcīnīts Eduarda Iekalna piemiņas kauss futbolā, to ieguva Kraujas ciema komanda. Tādējādi īpaši tika pieminēts ilggadējais Naujenes sporta kluba pirmais direktors un treneris. Kopumā futbola sacensībās piedalījās 5 pagasta komandas, bet strītbolā – 8 komandas. Uzvaras laurus strītbola sacensībās plūca IVS-D Krauja komanda.

Sestdien, 30. maijā Locikos, Naujenes kultūras centrā notika Naujeniešu koncerts, kurā ar saviem priekšnesumiem skatītājus priecēja Naujenes pamatskolas 1.-4.klašu tautas deju kolektīvs (vad. M. Some) un vokālais ansamblis „Ķipariņi” (vad. L. Koroļkova), Lāču pamatskolas 2.-4.klašu deju kolektīvs (vad. I. Meškovska), Naujenes Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības centra vokālais ansamblis „Cerība” (S. Almakajevs), Naujenes kultūras centra kolektīvi – vokālais ansamblis „Odziņas” (vad. T. Zviceviča), vidējās paaudzes tautas deju kolektīvs „Dveina” (vad. S. Matisāne), folkloras kopa „Rūžeņa” (vad. I. Zeile) un Latgaliešu kopas „Dzeipuri” senioru vokālais ansamblis (vad. Z. Nitiša), kā arī Naujenes pirmsskolas izglītības iestādes „Rūķītis” solistes Alīna Grustāne un Darja Petrova (vad. T. Zviceviča). Koncerta laikā tika sveikti arī pagastā jaundzimušie bērniņi. Pēc koncerta notika izrotātu ratiņu un to svētku apmeklētāju, kuri bija tērpušies dzeltenas krāsas apģērbā, parāde. Žūrijas simpātijas ieguva mazās Sabrinas Strautmales izrotātie ratiņi un par visdzeltenāk un šī gada svētkiem atbilstošāk ģērbušos tika atzīta Evelīna Nikitina, kura visus apbūra ar savu bitītes tērpu. Notika arī mazuļu rāpošanas sacensības. Pasākuma apmeklētāji aktīvi līdzdarbojās radošajās darbnīcās – dekoratīvo karodziņu fabrikā, bitenieces Agneses Sitnikas sveču liešanas darbnīcās, bišu veidošanas darbnīcā, rotaļās un dančos apmeklētājus iesaistīja folkloras kopa „Rūžeņa” un Ambeļu pagasta kultūras nama folkloras kopa „Speiga” (vad. I. Skutele). Savukārt amatnieks Varis Vilcāns piedāvāja izmēģināt roku šaušanā ar loku. Tie, kam patīk sportot, iesaistījās dažādās sportiskās aktivitātēs ģimenēm, sacentās armrestlingā, bet vēlāk ar lielu interesi vēroja Ielu vingrotāju paraugdemonstrējumus. Bērneļi labprāt ļāvās sejas apgleznošanai, izlēkājās piepūšamajās atrakcijās, pabaroja un izglaudīja kazlēnus, kurus uz pasākumu ar prieku atveda Regīna un Osvalds Kokini, bet pirms vakara koncerta gan lielie, gan mazie varēja nobaudīt sātīgo svētku zupu, ko gatavoja Naujenes pamatskolas čaklā pavārīte Regīna Prohovska. Visu dienu kultūras centra apkārtnē darbojās amatnieku un mājražotāju tirdziņš, svētku apmeklētāji varēja nogaršot gan svaigu maija medu, kuru piedāvāja Naujenes biškopji – Annišinecu ģimene, gan kazas piena sieru, ko sarūpēja Kokinu ģimene no Locikiem.

Vakarā koncertu sniedza starptautisku atpazīstamību ieguvušais Naujenes Mūzikas un mākslas skolas akordeonistu orķestris, kas šogad nosvinējis 20 gadu jubileju. Pasākuma laikā tika sveikti iedzīvotāji, ar kuriem lepojas Naujenes pagasts un, kuri izceļas ar savu darbīgumu, čaklumu, panākumiem un sasniegumiem – Egita Terēze Jonāne, Einārs Ļahs, Staņislavs Ružāns, Stepanida Milaševiča, Ģertrūde Zeile, Tatjana Jukuma, Janis Gaidelis. Bet koncerta noslēgumā naujeniešus un viesus ar savām dziesmām priecēja grupa “Latgales dāmu pops”, atgādinot, ka dzīve nav pelēka, bet gan pilna ar saulesstariem, smaidiem, pašironiju un dzīvesprieku.

Svētdien, 31.majā Jezupovas Sv.Pētera un sv.Pāvila Romas katoļu baznīcā notika Svētā Mise, atzīmējot Vissvētās Trīsvienības svētkus, Jaunavai Marijai veltītā mēneša noslēgumu un īpaši aizlūdzot par Naujenes pagasta iedzīvotājiem. Pēc dievkalpojuma Dieva godam un cilvēku priekam izskanēja garīgās mūzikas koncerts, kur piedalījās gan pašmāju mūziķi – draudzes ērģelniece Zita Nitiša, gan viesi – flautiste Dārta Stašāne, koncertmeistare Elīna Bambāne un vijolniece Jadviga Rožanska no Daugavpils, Vaboles pagasta etnogrāfiskais ansamblis “Vabalis” un liriskā dziesminiece Laura Bicāne no Višķiem. Koncerta gaitā tika izpildīti izcilu Eiropas komponistu (J.S.Bags, G.F.Hendelis u.c.) radīti skaņdarbi, gadsimtiem ilgi saglabātās tradicionālās katoļu dziesmas (maija dziedājumi, dziesmas par svētajiem), kā arī mūsdienu autoru radītas kompozīcijas un dziesmas. Koncerta rīkotāji pateicas prāvestam Pāvelam Raciņam par veiksmīgu sadarbību un Jezupovas draudzei par sirsnīgu uzņemšanu!

Pasākuma rīkotāji pateicas par atbalstu Daugavpils novada domei, Naujenes pagasta pārvaldei, “Latvijas Biškopības biedrībai”, Borisa un Ināras Teterovu fondam, sieviešu klubam  “Šarms”, uzņēmumiem “Belwood”, “PATA”, “Meliors Krauja”, “DeKorts M”, “Antaris”, “Naujenes pakalpojumu serviss”, “Country style”, “Latteps food”, kā arī visiem, kas iesaistījās svētku organizēšanā.

 

Informāciju sagatavoja:

Olga Kuzmina, Naujenes Kultūras centra vadītāja

Foto Olga Kuzmina, Lina Barinova, Egita Terēze Jonāne.

SKATĪT FOTOGALERIJU