Naujenes pamatskola 1. klases skolēnu lasītveicināšanas aktivitātes

Naujenes pamatskolas paši mazākie skolēni aktīvi darbojas projektā “Mūsu mazā bibliotēka. Projekta ietvaros 22. martā 1.kl. skolēni apmeklēja Naujenes tautas bibliotēku, lai piedalītos literārā darbnīcā “Priekšā lasīšanas laiks”. Literāro darbnīcu  organizēja bibliotēkas Bērnu nodaļas bibliotekāre Aiga SOLDATJONOKA, lai iepazīstinātu mazos lasītājus ar Hilli Randas grāmatu “Sniegbaltais un Ogļmelnais”. Nodarbības sākumā bērni kopā ar bibliotekāri atcerējās iepriekšējās reizēs lasītās grāmatas – “Vista vai ola?” un ‘’Lūdzu, apskauj mani!”, kā arī iepazinās ar grāmatas autores dzimteni un uzzināja, kā igauņu valodā saka “paldies” (Hо aitäh), “labdien” (Tere) un “kaķis” (Kass).

Nodarbības turpinājumā 1.kl. skolēni iepazinās ar divu kaķu – Sniegbaltais un Ogļmelnais jeb Amadejs un Ludvigs – piedzīvojumiem. Kad viņu saimnieki mūziķi uz gadu dodas muzicēt un dzīvot ārzemēs, abi kaķi izlemj palikt un pieskatīt māju. Grāmatā bija ne tikai atsauces uz slavenajiem komponistiem Mocartu un Bēthovenu, bet arī laiku – katrā atvērumā māksliniece Katerīne Zaripa ieslēpusi pa pulksteņa ciparnīcai, kas ik reizi rāda citu stundu. Šādā veidā bērni varēja izsekot līdzi kaķu gaitām dienas garumā un vienlaikus ar lasītprasmi apguva arī māku nolasīt pareizu laiku.

Pēc grāmatas izlasīšanas skolēniem vajadzēja ne tikai atbildēt uz bibliotekāres jautājumiem, bet visi aktīvi darbojoties bija jāuztaisa pulksteņi ar norādi uz darbības laiku. Tad noskaidrojām, ko tad Amadejs un Ludvigs šajā laikā darīja un tad bērni pildīja uzdevumus darba burtnīcās. Nodarbības noslēgumā audzēkņi iztēlojās, ka ir mūziķi un, skanot Bēthovena un Mocarta mūzikai, aktīvi muzicēja.

Paldies NTB Bērnu nodaļas bibliotekārei Aigai SOLDATJONOKAI par uzaicinājumu un aizraujošo literāro stundu, kā arī par skolēnu iesaistīšanu grāmatu lasīšanas pasaulē!

FOTOGALERIJA