Naujenes pamatskolā ar dāvanām ienācis rudens

29.septembrī latvieši tradicionāli svin Miķeļus, kas ir latviešu rudens saulgrieži, kad diena un nakts ir vienāda garuma. Miķelis latvju dainās tiek saukts par labu, bagātu vīru, par maizes tēvu. Tas saistīts ar rudens ražas  novākšanu. Pirms Miķeļiem parasti beidzas visi ražas novākšanas darbi.

Turpinot ierastās tradīcijas arī šogad mūsu skolā notika rudens ražas izstāde „Miķeļdienu sagaidot … ” Viss, kas bija izaudzis dārzos, atrada savu pielietojumu mūsu skolēnu un viņu vecāku rokās. Ķirbji, kastaņi, gurķi, āboli, kabači kartupeļi no parastajiem ēdamajiem produktiem pārvērtās pasaku dzīvniekos, brīnumainos putnos un neparastos kukaiņos. Par godu Miķeļdienai dārzeņi tika pārveidoti līdz nepazīšanai un uz dārzeņu balli ierodas dažnedažādi brīnumaini tēli.

Naujenes pamatskolas bērni kopā ar vecākiem bija izveidojuši dažādas kompozīcijas – pulksteņus, neparastus dzīvniekus, vāzes, laivas, pasaku tēlus, dažādus dzīvniekus un citus brīnumus no dārzeņiem, augļiem, ogām, ziediem un citiem dabas materiāliem, parādot rudens ražas daudzveidību.

Lielu paldies vēlamies teikt mūsu vecākiem par atsaucību un brīnišķīgajām rudens kompozīcijām, kuras vecāki veidojuši kopā ar saviem bērniem.

Turklāt Miķeļi jau izsenis ir lustēšanās, sacenšanās, spēka un izveicīgu rotaļu laiks. Arī mūsu skolā pirms Miķeļiem folkloras kopas “Mazās Rūžeņas” dalībnieki un skolotāja Inga ZEILE kopā ar sākumskolas skolēniem atcerējās rudens dziesmas un rotaļas.