Naujenes pamatskolā iedziedāja un iešūpoja Lieldienas

No vizbulītēm, pūpoliem un zālēm,
No bērzu pumpuriem šis laiks ir austs,
Ko Lieldienas ir atnesušas plaukstās,
Mūs aicinot gan priecāties ,gan mīlēt,
Un pašiem mīlestību paust.

Lieldienas ir pavasara saulgriežu svētki, ko svin par godu pavasara un saules atnākšanai. Turklāt tie ir svētki, kurus var svinēt trīs dienas. Arī mēs Naujenes pamatskolā svinam Trešās Lieldienas. To darām visi kopā. Lieldienās saulei ir īpaši liels gods, jo diena kļūst garāka par nakti. Šogad laiks mūs īpaši  lutināja – pavasaris ir atnācis kopā ar Lieldienām, tāpēc visa skolas saime pulcējāmies skolas pagalmā, lai godam nosvinētu un pavadītu Lieldieniņas. Notika varenjauks Lieldienu pasākums, kuru ieskandināja skolas folkloras kopa “Mazā Rūžeņa” un tās vadītāja Inga ZEILE.

Lieldienas ir prieka svētki, tādēļ skolēnus gaidīja šo svētku lustes un izdarības. Skolēni gāja Lieldienu rotaļās un piedalījās atrakcijās – olu ripināšanā. Kas gan Lieldienas būtu bez olu ripināšanas! Šī aktivitāte gan nebija nekāda cīņa, bet gan vienkārši jautra un tradicionāla. Kā jau vienmēr, šeit valdīja prieks, jo visi varēja ripināt savas atnestās olas, savā starpā, iespējams, veidojot nelielas sacensības.

Laiks pagāja jautri un interesanti. Liels paldies folkloras kopas vadītājai Ingai ZEILEI par interesanto un aizraujošo pasākumu, bet bērniem un vecākiem paldies par brīnišķīgi skaistajām Lieldienu oliņām! Ar možumu un pavasari sirdīs mēs visi devāmies mājās.

Glabā Lieldienu sauli sirdī,

Glabā Lieldienu prieku arvien!

FOTOGALERIJA