Naujenes pamatskolā ir klāt Ziemassvētku gaidīšanas laiks

Ir atkal laiks,

kad gaidām Ziemassvētkus,

to svēto brīnumu,

ko dziļi izjūt sirds un prāts.

Patiesi, laiks skrien vēja spārniem, jo īpaši pirms svētkiem. Tikko nosvinēti Valsts svētki, kad dziedājām, dejojām, zīmējām par godu savai Dzimtenei – Latvijai. Gribam vai nē, bet ar pūkainu sniega segu atnākusi ne tikai ziema, bet arī Advente – klusuma, apcerīguma un pārdomu laiks pirms Ziemassvētkiem. Nosmaržo egļu skujas, noplīvo sveces liesmiņa un kādam paliek silti…

Adventes vainags skolas foajē un aktu zālē neredzami izstaro mājīgu un reizē arī svinīgu noskaņu – ir sajūta, ka svētki jau klāt. Kāds palēnina savu soli, garām ejot, kāds aizdomājas, skatoties uz sveces liesmiņu…

Pirmdien, 3. decembrī, Naujenes pamatskolā, sākoties Ziemassvētku gaidīšanas laikam, tika aizdegta pirmā svece Adventes vainagā – tā ir skolas daudzu gadu tradīcija. Katru gadu pirms Ziemassvētkiem, sanākot aktu zālē visai skolas saimei, tiek atklāts Adventes laiks. Šajā pasākumā skolēnus uzrunāja direktora vietniece Zinaīda PAULIŅA, kura lūdza pārdomāt par sevi, paskatīties vairāk apkārt – varbūt kādam pietrūkst mūsu līdzjūtības un sirsnības, rosināja ieklausīties apkārtējos, lai arī paši kļūtu labāki. Viņa atgādināja, ka mīlestības pilna svētku gaisotne ir vairāk atkarīga no vārdiem, kurus izrunājam, nekā no dāvanām, kuras pasniedzam.  Z.Pauliņa visus aicināja aktīvi iesaistīties aktu zāles dekorēšanā – šogad to pušķosim ar vēlēšanās bumbām, tādējādi sūtīsim savus sapņus un vēlmes debesīs, jo dāvanas nāk no augšas.

Pirmo sveci Adventes vainagā iededza skolas direktors Pāvels BROVKINS. To iededzinot,  viņš visus aicināja   piepildīt  sevi ar gaišām domām, labestību, mieru, kā arī ar  mīlestību sirdī sagaidīt Ziemassvētkus.

Katrs bērns, projām ejot, paņēma līdzi pa kripatiņai siltuma, svecītes liesmiņas un pārdomu, aiznesa mieru un gaidīšanas prieku ne tikai uz savu klasi, bet arī savām sirdīm.

Rosīšanās turpinājās arī pēc tam, jo nu bija jāsāk darināt vēlēšanās bumbas. Sākumskolas skolēniem palīgā nāca 9. klases skolēni, kuri palīdzēja gan uzrakstīt vēlēšanos, gan sastiprināt un piekarināt bumbu.

Un tā, sagaidot katras nedēļas svētdienu, mēs būsim par vienu sveces liesmiņu tuvāk Ziemassvētkiem. Taču pirms gulētiešanas katru vakaru  pajautāsim sev: “Kuram cilvēkam es  šodien  dzīvi padarīju gaišāku?” Lai ikvienam skaists, mīlestības un prieka piepildīts ir šis Ziemassvētku laiks! Lai mazās Adventa svecīšu liesmas atnes lielu laimi!

Fotogalerija