Naujenes pamatskolā Meteņos iezvanīja pavasara atnākšanu

Ja senajiem latviešiem būtu jānosauc gada vispriecīgākie svētki, tie noteikti būtu Meteņi. Šai dienai ir jautrs raksturs, to visi gaida ar prieku.  Izbeidzas garie, tumšie ziemas vakari, cilvēku domas pārslēdzas uz pavasara darbiem.  Dienas kļuvušas gaišākas un saulainākas. Turklāt šogad jau labu laiku dabā vērojamas pavasara vēsmas: pazudis sniegs, saulīte spīd spožāk un silda siltāk.

Meteni svin pusceļā starp ziemas un pavasara saulgriežiem – starp Ziemassvētkiem un Lieldienām. No ziemas atvadījāmies un pavasari iezvanījām arī mēs – Naujenes pamatskolas skolēni un skolotāji.

Taču, kas gan būtu šī diena bez jautrām izdarībām. Tā kā tās bija Meteņdienas aktivitātes, tad, protams, vispirms atcerējāmies šīs dienas tradīcijas un ticējumus. Neaizmirsām arī atzīties savos nedarbos, bet visi apņēmāmies laboties un censties darīt tikai labus darbus.

Tā kā šogad ir sagadījies, ka sniega vairs Meteņos nav, svētki bija jāsvin ar radošu pieeju un visas aktivitātes norisinājās sporta zālē. Skolas sporta zālē, aktu zālē, skolas foajē un ārā 9. klases skolēni un direktora vietniece Zinaīda PAULIŅA aicināja visus izmēģināt savus spēkus dažādās ziemas pavadīšanas un pavasara sagaidīšanas aktivitātēs – Saules ķeršana, Pankūku mīklas mīcīšana, Koku purināšana, Diena – Nakt, Bluķa vilkšana. Kopā jautri un aktīvi sadarbojoties pienāca laiks nedarbu dedzināšanai, kad iekurtajā ugunskurā sadedzinājām Ziemu, salmus un nedarbus. Arī saule mūs sveicināja visu laiku, it kā atgādinādama atkal, ka tā visus aicina priecīgiem, brīviem no nedarbiem ielēkt pavasarī.

Kamēr dega mūsu nedarbi, skolas folkloras kopa “Mazā Rūžeņa” meitenes aicināja visus piedalīties jestrās Meteņdienas rotaļās. Šāda veida sporta aktivitātes un tautas tradīciju svinēšanas apvienojums bērnos rada daudz emociju un dzīvesprieka.

Meteņdienas izdarības beidzās ar skolas pavārīšu pankūku ēšanu un tējas, kuras zālītes vāktas Daugavas loku pļavās, dzeršanu pie skolas.

Lūk, tā tika ieskandināta pavasara tuvošanās mūsu skolā! Paldies visiem, kas organizēja un svinēja svētkus! Lai visiem dalībniekiem laba veselība un priecīgs noskaņojums sagaidot pavasari!

Fotogalerija