Naujenes pamatskolā noslēdzies Nacionālās skaļas lasīšanas sacensības pirmās kārtas konkurss

Latvijas Nacionālā bibliotēka (LNB) kopā ar Latvijas Bērnu un jaunatnes literatūras padomi (LBJLP), bibliotēkas un skolas visā Latvijā aicina piedalīties 2018./2019. gada Latvijas Nacionālās Skaļās lasīšanas sacensībās, Latviju sadalot 30 reģionos. 11 – 12 gadus veci 5. un 6. klašu skolēni visā valstī gatavojas aizraujošam konkursam savās skolās un bibliotēkās. Lasīšanas sacensības tiek rīkotas, lai veicinātu bērnu interesi par lasīšanu un grāmatām, un tās norisināsies 3 kārtās – vietējās skolas (bibliotēkas) līmenī, reģiona pusfinālā un nacionālajā finālā.

12.decembrī pirmās kārtas konkurss notika Naujenes pamatskolā. Tajā piedalījās piecpadsmit 5. un 6. klases skolēni. Sacensību dalībniekiem skolasbiedru priekšā bija jānolasa fragments no paša izvēlētās grāmatas, kura viņuprāt ir visinteresantākā un aizraujošākā. Skaļās lasīšanas konkursam piemērotu lasāmvielu dalībnieki varēja atrast gan “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijas” grāmatu kolekcijā, gan izvēloties sen aizmirstas, labas grāmatas vai arī tikko iznākušus darbus. Izvēlēties piemērotu lasāmvielu palīdzēja skolas bibliotekāre Valija KAVINSKA un latviešu valodas skolotāja Inese LOCIKA, kura koordinēja arī visu gatavošanās procesu.

Skolēnu lasītprasmi vērtēja žūrija: skolas direktors Pāvels BROVKINS, skolas bibliotekāre Valija KAVINSKA, mūzikas skolotāja Līvija KOROĻKOVA, vizuālā mākslas un bioloģijas skolotāja Sandra KOKINA. Dalībnieku 3 minūšu lasījumu žūrija vērtēja pēc noteiktiem kritērijiem.

Pirmā kārta mūsu skolā ir noslēgusies un Naujenes pamatskolas Skaļās lasīšanas čempione ir noskaidrota. Tā ir 6. klases skolniece Inna IVANOVA, kura skolas 1. kārtā bija izvēlējusies lasīt fragmentu no Laimena Frenka grāmatas “Oza zemes burvis”. 2.vietā ierindojās 5.kl. skolniece Anželika SIŅKEVIČA, 3. vietā – Evelīna ŅUKŠA (5.kl.) un 4. vietā – Ksenija PANOVSKA (5.kl.). Labākās lasītājas pārstāvēs savu skolu nākamajā posmā, kas norisināsies Naujenes tautas bibliotēkā.

Apsveicam visus konkursa dalībniekus!

Fotogalerija