Naujenes pamatskolā sperts Skaļās lasīšanas sacensības pirmais solis

Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu literatūras centrs jau trešo gadu aicina 5. un 6. klašu skolēnus uz aizraujošu sacensību – Skaļā lasīšana. Arī šogad Naujenes pamatskolas skolēni nolēma piedalīties šajās sacensībās, jo viņiem ir kam līdzināties – par 2019. gada Latvijas čempioni lasīšanā kļuva  mūsu skolniece Inna IVANOVAVA. Viņa  ieguva ceļojošo kausu, dāvanu kartes grāmatu iegādei un īpašu titulu „LNB Bērnu direktors – iedvesmotājs” uz vienu gadu.

18. decembrī skolas bibliotēkā notika Naujenes pamatskolas Skaļās lasīšanas sacensības pirmā kārta, kurā piedalījās septiņpadsmit 5. un 6. klases skolēni. Pasākuma laikā dalībniekiem 3 minūtēs bija jāpastāsta par grāmatas izvēles iemesliem, jāprot lasīt piemērotā tempā, emocionāli aizraut klausītājus un demonstrēt skaidru dikciju.

Skaļās lasīšanas sacensībām piemērotu lasāmvielu skolēni  atrada gan “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijas” grāmatu kolekcijā, gan izvēlējās sen aizmirstas, labas grāmatas vai arī tikko iznākušus darbus. Izvēlēties piemērotu lasāmvielu palīdzēja skolas bibliotekāre Valija KAVINSKA un latviešu valodas skolotāja Inese LOCIKA.

Skolēnu lasītprasmi vērtēja žūrija: Naujenes tautas bibliotēkas Bērnu nodaļas bibliotekāre Aiga SOLDATJONOKA, skolas bibliotekāre Valija KAVINSKA, sākumskolas skolotāja Alita KOKINA.

Klausītāji ar aplausiem un žūrija pēc stingri noteiktiem sacensības nolikuma vērtēšanas kritērijiem par mūsu skolas skaļās lasīšanas čempioni atzina 5. klases skolnieci Diānu LAPIŅU, kura skolas 1. kārtā bija izvēlējusies lasīt fragmentu no Dangoles Kondratienes grāmatas “Skapja stāsti”. 2.vieta – Anželikai SIŅKEVIČAI (6.kl.), 3. vieta – Evelīnai ŅUKŠA (6.kl.) un Ksenijai PANOVSKAI (6.kl.). Labākās lasītājas pārstāvēs savu skolu nākamajā posmā, kas februārī norisināsies Naujenes tautas bibliotēkā.

Liels paldies dalībniekiem par cītīgu lasīšanu un gatavošanos sacensībām. Apsveicam visus konkursa dalībniekus!

FOTOGALERIJA