Naujenes pamatskolā svinēja Lāčplēša dienu

“Sarkanbaltsarkana karoga plīvā

Liesmo varoņa Lāčplēša diena”

                                       /E.Jansons/

Ik gadu Lāčplēša dienā, visā Latvijā tiek iedegtas neskaitāmas sveces, pieminot Latvijas valsts armijas uzvaru pār Rietumkrievijas brīvprātīgo armiju jeb tā saukto Bermonta karaspēku 1919.gada 11.novembrī. Pieminot šo notikumu, Lāčplēša dienā tiek godināti Latvijas brīvības cīnītāji.

9.novembrī arī Naujenes pamatskolas kolektīvs pulcējās uz Lāčplēša dienai veltīto pasākumu. Atmiņu takās pa vēstures līkločiem visus veda vēstures skolotāja Inga ČALENKO. Notikušo mēģinājām izprast, noskatoties A.Saulīša filmas “Bermontiāde” fragmentus. Tādējādi tika atsvaidzinātas atmiņā zināmas patiesības un nācās padomāt arī par citiem ne mazāk svarīgiem jautājumiem.

Klātesošos uzrunāja skolas direktors Pāvels BROVKINS, kurš uzsvēra, ka ar mācībām, saviem sasniegumiem varam veidot savu dzīvi, stiprināt savu novadu un valsti. Viņš atzīmēja, ka tikai neaizmirstot pagātni mums var būt nākotne.

Pēc pasākuma notika tradicionālais Lāčplēša dienas Lāpu gājiens. Gājienu ieskandināja skanīgās dzejas vārsmas par Latviju, kuras runāja 6. klases skolnieces Inna IVANOVA. Skanot latviešu karavīru tautasdziesmai “Div dūjiņas gaisā skrēja”, devāmies gājienā.

Gājiena priekšgalā plīvojošais valsts karogs un degošās lāpas skolēnu rokās simboliski sūtīja mūsu sveicienus Latvijas valsts dibinātājiem un brīvības cīņās kritušajiem karavīriem, Latvijas tautas varoņiem.

Atcerēsimies, ka, godinot visus, kas cīnījušies par mūsu tautu, pieminot it sevišķi tos, kas šai cīņā redzēti un ievēroti, bet neaizmirstot arī tos, kas nepamanīti un neievēroti ir bijuši pirmie starp pirmajiem, mēs negodinām neko citu kā vienīgi mūsu tautas pašas spēku. Svarīgi apzināties arī to, ka nevienu cilvēku nevar piespiest mīlēt savu valsti, bet patriotisms dzimst ģimenē, skolā un sabiedrībā, svinot valsts svētkus, kopjot tautas tradīcijas, godprātīgi strādājot un apzinoties – citas dzimtās zemes mums nebūs. Latvija ikvienam no mums ir vienīgā!

Fotogalerija