Naujenes pamatskolā viesojās “Atstarotāju laboratorijā – būšu redzams!”

29.novembrī pie Naujenes pamatskolas 5. un 6. klases skolēniem viesojās Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja Prevencijas grupas inspektores Inese SNARSKA un Anastasija LAIZĀNE. Viņas ieradās pie mūsu skolēniem, lai novadītu tematisko pasākumu “Atstarotāju laboratorija – būšu redzams!”. Atstarotāju laboratorijas mērķis – apkopot idejas “droša apģērba” izveidē, interesanta dizaina gaismu atstarojošu somu elementu izstrādē, kā arī citu gaismu atstarojošo elementu veidošanā.

Nodarbības sākumā skolēniem tika parādīta prezentācija, ar kuras palīdzību mūsu skolēniem atgādināja par gaismu atstarojošu elementu nēsāšanu un drošu brauktuves šķērsošanu. Laboratorijas dalībnieki tika iepazīstināti ar drošības līdzekļiem, atstarotāju veidiem un to izgatavošanas iespējām. Skolēni paši varēja pārliecināties par to, cik gājējs ir redzams ar atstarotāju un bez atstarotāja, ja pretī brauc automašīna ar gaismām. Mūsu audzēkņi uzzināja, ka ir dzija ar atstarojošo pavedienu.

Laboratorijas turpinājumā,  praktiski darbojoties, bērni Valsts policijas inspektoru vadībā izveidoja savus īpašos gaismu atstarojošus elementus. Par pamatu šiem atstarotājiem tika ņemtas nozīmītes un atstarojošās lentītes. Savus atstarotājus skolēni piestiprināja pie savām skolas somām.

Katrs 5. un 6. klases skolēns saņēma dāvanā ne tikai nozīmīti, bet arī krūzes, paskatoties uz kurām atcerēsies par to, ka ik dienu jāpiedomā pie “droša apģērba” izvēles un gaismu atstarojošo elementu izmantošanas.

Atgādinām, lai tumšajā laikā vizuāli nesaplūstu kopā ar apkārtni un ļautu autovadītājiem sevi laicīgi pamanīt, nepieciešams lietot atstarotāju, gaismu atstarojošu vesti vai apģērbu ar iestrādātiem gaismu atstarojošiem elementiem. Īpaši tas nepieciešams, pārvietojoties pa ceļa nomalēm ārpus apdzīvotām vietām, kur cilvēka siluets bez atstarojošiem elementiem ar apkārtējo vidi saplūst pilnībā, bet automašīnu šoferi pārvietojas ar lielu ātrumu. ESI REDZAMS – atstarotājs var izglābt dzīvību!

FOTOGALERIJA