Naujenes pamatskolas 1. klases skolēni darbojas projektā “Mūsu mazā bibliotēka”

Mūsu skolas 1. klase no šī mācību gada piedalās lasītveicināšanas programmā 4-8 gadus veciem bērniem  ,,Mūsu mazā bibliotēka”. Lasītveicināšanas programma vienlaikus tiek īstenota sešās Eiropas valstīs  – Latvijā, Lietuvā, Igaunijā,  Polijā, Horvātijā un Slovēnijā.  Šīs programmas ietvaros, lai kopā darbotos literārā darbnīcā bērniem “Priekšā lasīšanas laiks”,   16. janvārī pie  1. klases skolēniem ciemos bija  Naujenes tautas bibliotēkas Bērnu nodaļas bibliotekāre Aiga SOLDATJONOKA. Šoreiz kopā ar bibliotekāri Aigu norisinājās poļu autora Pšemislava Vehteroviča sirsnīgās bilžu grāmatiņas “Lūdzu, apskauj mani” lasījums.

Taču pirms grāmatas lasīšanas katrs pirmklasnieks saņēma dāvanu no bibliotēkas – darba  burtnīcu ar radošiem uzdevumiem, kuros bērni no jauna sastaps programmas grāmatās iepazītos varoņus. Darbojoties ar darba burtnīcā piedāvātajiem uzdevumiem, visi kopā atcerējāmies iepriekšējā reizē lasīto bilžu grāmatu “Vista vai ola?” un tās varoni mazo cālēnu, kurš meklēja atbildi uz šo jautājumu.

Tad Bērnu nodaļas bibliotekāre atgādināja bērniem, kur atrodas Polija un kā sauc tās galvaspilsētu.Skolēni kopā ar bibliotekāri Aigu noskaidroja, kādus lāčus viņi zina, kur dzīvo brūnais lācis, ko viņš ēd, kuri lāči ir pasaku varoņi.

Nodarbības turpinājumā bibliotekāre iepazīstināja mūsu pirmklasniekus ar grāmatu par lāču ģimeni “Lūdzu, apskauj mani”. Viņi uzzināja par Lāču Tēti un viņa dēlu, kas dodas pastaigā pa mežu un apskauj visus ceļā satiktos – Veco Alni, Zaķu pāri, Anakondas kundzi, raibo Kāpuriņu un pat Vilku, un Mednieku. Atgriezušies mājās, viņi atklāj, ka kādu tomēr ir aizmirsuši – viens otru. Bērni ne tikai klausījās pasaku, bet arī pildīja uzdevumus darba burtnīcā. Tādējādi pārbaudīja to, cik viņi ir uzmanīgi klausītāji.

Stundas noslēgumā, bērni apsprieda, kādos gadījumos cilvēki mēdz apskauties un draudzīgi apskāva un samīļoja ne tikai savus klasesbiedrus, bet arī mūsu ciemiņu – bibliotekāri Aigu.  Kopīga apskaušanās sagādāja daudz prieka un pozitīvu emociju!

Naujenes pamatskolas pirmklasnieki pateicas Naujenes tautas bibliotēkas Bērnu nodaļas bibliotekārei Aigai par interesanto un izzinošo nodarbību!

Fotogalerija