Naujenes pamatskolas 2. klases skolēni sāka lasīšanas maratonu

18.oktobris Naujenes pamatskolas 2. klases skolēniem bija ne tikai pēdējā mācību diena pirms ilgi gaidītajām rudens brīvdienām, bet arī viesošanās Naujenes tautas bibliotēkā pie Bērnu nodaļas bibliotekāres Aigas SOLDATJONOKAS. Arī šogad otrklasnieki izteica vēlēšanos piedalīties lasīšanas maratonā “Bērnu žūrija”.

S.Timofejeva grāmatu “Pasaka par bruņinieku, kuram sāpēja zobi” bērni jau izlasīja skolā. To izlasot uzzināja par bruņinieks, kuram ļoti garšoja konfektes. No lielās konfekšu ēšanas viņš iedzīvojās zobu sāpēs un ar zobenu devās cīņā pret saldumiem. Tomēr cīņa nesniedza gaidīto atvieglojumu un bruņiniekam nācās doties pie zobārsta. Tā asprātīgā un sirsnīgā veidā 2.kl. skolēni iepazinās ar labi pazīstamo problēmu – zobu sāpes un zobārsta apmeklējums.

Kopā ar bibliotekāri Aigu mūsu otrklasnieki lasīja Ievas Samauskas “Bērnu žūrijas 2019” mīklu dzejoļu grāmatu “Vecis iet pa dārzu, pankūkas bārdā”. Visi kopā minēja mīklas un uzzināja, kas ir zelta kamols, kas pār kalnu veļas, kas tas par kažoku, kas staigā pa kalniem un lejām, kas ir ākstiņš uz vienas kājas, kas rūc kā lauva, kā sauc tētiņu līkām kājām un kas ir zaļā vista, kas cauru vasaru tup uz dzeltenām olām, kā arī sabučoja “bučmūlīti”, pina bizi, paglāba “iespundēto meiteni” no pagraba un noganīja “melnās aitiņas”. Otrklasnieki gan to zina, bet, ja arī jūs gribat zināt, tad dodieties uz Naujenes tautas bibliotēku un meklējiet tur aizraujošās “Bērnu žūrijas 2019” grāmatas.

Bibliotekāre Aiga SOLDATJONOKA parādīja, ka mīklu minēšana var būt ne tikai interesanta,  bet arī atraktīva, dzīvespriecīga un asprātīga nodarbe, jo mazie lasītāji atminējumus meklēja gan burvju lādē, gan arī to mēģināja paši attēlot.

Lūk, tik jautri un interesanti Naujenes tautas bibliotēkā mūsu 2. klases skolēni turpināja “Bērnu žūrijas 2019” jaunās grāmatu kolekcijas lasīšanā! Uz tikšanos novembrī!

FOTOGALERIJA