Naujenes pamatskolas 5. klases skolēni bagātinās savus piedzīvojumus lasīšanas maratonā

27.novembrī Naujenes pamatskolas 5. klases skolēni savu mācību dienu iesāka neparasti – pie viņiem viesojās Naujenes tautas bibliotēkas Bērnu nodaļas bibliotekāre Aiga SOLDATJONOKA. Viņa atbrauca pie piektklasniekiem, lai pastāstītu par “Bērnu žūrija 2019” grāmatām.

Bibliotekāre Aiga pastāstīja, ka jau 18. gadu Latvijā notiek populārā lasīšanas veicināšanas programma “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija”. To atbalsta valsts pēc LNB Bērnu literatūras centra iniciatīvas. Naujenes tautas bibliotēkā arī par tradīciju kļuvusi dalība šajā Lasīšanas veicināšanas programmā un tās mērķis – veicināt lasītprieku bērniem un jauniešiem dažādās vecuma grupās: 5+, 9+, 11+,15+. Viņa atgādināja, ka grāmatu lasīšana ir piedzīvojums, jo, lasot  grāmatu, var bagātināt savu iztēli – piedzīvot vairākus notikumus kopā ar tās varoņiem, iegūt jaunus draugus. Turklāt grāmata ne tikai informē un izglīto, bet attīsta valodu un arī māca – tēlaini domāt, spriest, vērtēt, analizēt situāciju, pieņemt lēmumus.

A.Soldatjonoka 5. klases skolēniem pastāstīja par grāmatām, kuras “Bērnu žūrija 2019” ietvaros jāizlasa viņiem. Tās ir grāmatas vecuma grupai 11+. Viņa arī norādīja, ka grāmatu ekspertiem jāizlasa sešas grāmatas.

Nodarbības noslēgumā bibliotekāre Aiga, lasot M.Runguļa grāmatu “Trīs nāves Mārtiņdienā” mūsu skolēnus iepazīstināja ar vienu no viņu vecumam piedāvātajām grāmatām. M. Rungulis šajā grāmatā ar apkopojis bērnu mutvārdu folklorā sastopamos spoku, šausmu un joku stāstus. 5. klases skolēni uzzināja, ka grāmatā “Trīs Nāves Mārtiņdienā” skolēni pulcējas zālē uz īpašu Mārtiņdienas vakaru. Mārtiņdiena ievada Veļu mēnesi, un uz skatuves trīs par nāvēm pārģērbušies skolēni sveču gaismā stāsta skolas biedriem šausmu stāstus, cenšoties baisumā pārspēt cits citu. Kad “nāves” brīdi atvelk elpu, izrādās, ka viņu klausītāji tikmēr jau paši aizrautīgi ķērušies pie stāstīšanas. Drīz vien visi ir gatavi noticēt, ka omīte no zārka var atsūtīt mazmeitai īsziņu, bet fizikas kabinetā Baltā dāma naktīs meklē savu pērļu kaklarotu…

Ja gribat zināt, kas notika tālāk, tad dodieties uz Naujenes tautas bibliotēku pie bibliotekāres Aigas SOLDATJONOKAS pēc šīs un citām aizraujošām un interesantām grāmatām.

Paldies bibliotekārei Aigai par izzinošo nodarbību!