Naujenes pamatskolas 5. klases skolēni Rēzeknē satika Karlsonu

22. maijā mēs, Naujenes pamatskolas 5. klases skolēni, devāmies uz Latgales vēstniecību GORS, lai varētu satikt Karlsonu –  Te, pateicoties “Latvijas skolas soma” iniciatīvai, noskatījāmies Latvijas leļļu teātra izrādi “Brālītis un Karlsons, kas dzīvo uz jumta”. Visiem mums tas bija arī bija pirmais koncertzāles apmeklējums.

Mums visiem šī izrāde ļoti patika. Skatoties brīnumainos stāstu par lidojošo, labsirdīgo vīriņu, ieraudzījām, cik dažādas var būt ģimenes locekļu savstarpējās attiecības, iepazināmies ar brālīša piedzīvojumiem, ar Karlsona jokiem un jautrajām izdarībām. Visiem smieklīga šķita Bokas jaunkundze.  Visi bijām sajūsmā par spokiem. Turklāt izrādē darbojās ne tikai lelles, bet arī aktieri un tajā  tika izmantoti pirotehnikas efekti.

Visu izrādi Karlsons mums atgādināja, cik svarīgi ir uzturēt labsirdīgas, iejūtīgas, atsaucīgas, uzticības pilnas savstarpējās attiecības. Cik krāsaina ir pasaule, kad esam labās attiecībās viens ar otru, iepriecinām viens otru un palīdzam viens otram. Izrādās, lai darītu pasauli labāku, ir jāiemācās saprast un mīlēt vienam otru.

Nākamajā dienā literatūras stundā pārrunājām redzēto un latviešu valodas skolotāja Inese LOCIKA sarunas laikā uzsvēra, ka Karlsons ir katra cilvēka iekšējais “es”, kam prieks dzīvot, satikt citus cilvēkus, skatoties uz pasauli ar priecīgām, labvēlīgām un gaišām acīm.

Paldies iniciatīvas “Latvijas skolas soma” autoriem, Latvijas Leļļu teātra aktieriem, Latgales vēstniecības “Gors” darbiniekiem, skolas lietvedei Aleksandra, šoferim Konstantīnam, skolotājiem, kas sekmēja pasākuma izdošanos.

FOTOGALERIJA