Naujenes pamatskolas 8. klases ekskursija uz Cēsīm

Mums, Naujenes pamatskolas 8. klases skolēniem un dažām 7. klases meitenēm, vasaras brīvdienas iesākās ļoti interesanti, jo jūnija sākumā mēs devāmies ekskursijā uz Cēsīm. Ekskursijas sākumā apmeklējām Cēsu pili. Gide pastāstīja par senajiem notikumiem un ļāva izstaigāt visas iespējamās telpas pilī. Kāpām Jaunās pils tornī, kā arī uzzinājām, kā viduslaiku pilī dzīvojuši bruņinieki un ielūkojāmies tumšajā, baisajā un aukstajā viduslaiku cietumā, kur ieslodzīja tos, kuri bija nogrēkojušies un ārā tā arī neizlaida. —–Bija mazliet baisi, bet ļoti interesanti.

Pastaigājāmies arī pa romantisko pils parku, aplūkojām vienīgos pilsētas vārtus, kas simboliski atdala vecpilsētu no vienības laukuma.

Ekskursijas turpinājumā devāmies uz Cēsu Zinoo centru, kur, pašiem eksperimentējot, bija iespēja izzināt fizikas, ķīmijas likumus un dažādus procesus dabā. Šī centra devīze – „Ieslēdz zinātkāri” un tā pilnībā sevi attaisno. Centrs piedāvā interaktīvas ekspozīcijas, lai tā apmeklētāji varētu izmēģināt dažādas tehnoloģijas un pārbaudīt dabas likumus.

Matemātiku šajā centrā mācījāmies lēkājot, izbaudījām gravitāciju šūpolēs, braucot ar neparastiem kartingiem, mēģinājām izprast berzi. Šiem kartingiem bija maināmi riteņi, tos veiksmīgi mainījām pat mēs meitenes, nebaidoties sasmērēt rokas. Mācījāmies skaņu nevis saklausīt, bet gan saredzēt (caur miltiem, smiltīm un ūdeni). Veidojām zobratu pārnesumus, mēģinājām noturēt līdzsvaru uz kustīgā tilta, kurš vidū sasvērās. Speciālā telpā varējām izbaudīt elektrības spēku un noslēpumus.

Visu aprakstīt nav iespējams, jo centrā tiek piedāvāts vairāk nekā 200 izzinošu eksponātu un attīstošu spēļu, taču te katram rodas interesi meklēt atbildes, izprast tās un baudīt izziņas prieku.

Mēs iesakām katram kaut reizi pabūt šādā centrā. Ekskursija bija ļoti jauka un interesanta, par to sakām lielu paldies mūsu klases audzinātājai Inesei LOCIKAI!

 

Sagatavoja

Naujenes pamatskolas 8.kl. skolniece Anita Grustāne