Naujenes pamatskolas 9.klase skolēni iepazīst profesiju aizkulises

Pavasaris ir tas laiks, kad skolēni tiek mudināti aizdomāties par nākotnes profesiju un dzīves stilu. Mācīties ir iespēja katram, kam tikai nav slinkums, kam pietiek uzņēmība un uzcītība to darīt un piepildīt sapņus. Kvalitatīva izglītība ir pamats kvalitatīvai dzīvei – dzīvei, kurā nav jāskatās uz citiem ar skaudīgu acu skatu.

Tā domājam arī mēs – Naujenes pamatskolas 9.klases skolēni, tāpēc 8. aprīlī kopā ar klases audzinātāju Annu ŠŅUCINU atvērto durvju ietvaros apmeklējām Daugavpils Būvniecības tehnikumu. Mācību ekskursijas mērķis – nākamo absolventu izglītošana profesionālās karjeras jomā, iepazīstināšana ar profesiju apguves iespējām Daugavpilī.

Mūs laipni sagaidīja mācību iestādes pedagogi un novadīja nelielu iepazīšanās ekskursiju. Uzzinājām, ka tehnikumā ir 6 nodaļas: Būvniecības nodaļa, Autotransporta nodaļa, Siltuma, gāzes un ūdens tehnoloģiju nodaļa, Metināšanas nodaļa, Ceļu būves nodaļa, Arhitektūras un dizaina nodaļa, kas jaunajā mācību gadā piedāvā 23 profesionālās izglītības programmas.

Pasniedzēji mums pastāstīja, kādas profesijas var iegūt katrā no būvniecības nozarēm, redzējām arī audzēkņu meistarklases, varējām izmēģināt savas spējas paraugdemonstrējumos,  aplūkojām nākotnes dizaineru un arhitektu izstāžu darbus, kā arī dzirdējām izsmeļošu stāstījumu par iegūstamajām iemaņām un prasmēm kādā no profesijām.

Mūs pārsteidza skolas telpu sakoptība, dizains un milzīgais daudzums modernā aprīkojuma, kurš tiek izmantots mācību procesā.

Daži skolēni izrādīja interesi par iespējām no jaunā mācību gada mācīties kādā no tehnikuma nodaļām, izvēloties viņus interesējošo izglītības programmu. Gribam pateikt lielu PALDIES Daugavpils Būvniecības tehnikuma pasniedzējiem par iespēju apmeklēt Daugavpils Būvniecības tehnikumu!

Fotogalerija

Informāciju sagatavoja Naujenes pamatskolas 9.kl. skolniece S.Vaikule