Naujenes pamatskolas 9. klases pēdējā zvana svētki

Šis brīdis vienreizējs un skaists bez gala,

Ko gribas paņemt visai dzīvei līdz,

Lai veldzes būtu gana ceļam tālam,

Lai tā kā avots cauri mūžam stīdz…

Ir atkal maijs –  skaistākais pavasara mēnesis. Taču maija beigu tuvošanās katram skolēnam liek izjust īpašu nemieru, vienai daļai šis mēnesis vēsta par vasaras un skolēnu brīvlaiku, bet 9.klases skolēniem tas ir satraucošākais laiks, jo līdz izlaidumam vēl būs jāparāda visas skolā gūtās zināšanas un jākārto četri nopietni eksāmeni.

12.maija rītā Naujenes pamatskolas 9. klases skolēnus uz pēdējo mācību stundu aicināja skolas zvans. Pati daba beidzot atcerējās, ka ir pavasaris un lutināja mūsu nākamos absolventus ar skaistu, siltu un saulainu laiku, kas visus – skolēnus, vecākus, skolotājus – mudināja nākotnē raudzīties ar gaišām un saulainām cerībām.

Nākamos skolas absolventus zālē ieveda 1.klases  skolēni, kā arī klases audzinātāja Inese LOCIKA un pirmā audzinātāja Ingrīda BLEIDELE, un ar aplausiem un mūzikas sveicieniem sagaidīja skolasbiedri, viesi, skolotāji un vecāki.

Pasākuma ieskaņā sirsnīgus un viedus vārdus izteica skolas direktors Pāvels BROVKINS, kurš novēlēja skolēniem veiksmi un arī spītu, kas dotu spēku izturēt eksāmenus un pierādīt sev un citiem, ka viņi var būt vēl labāki, vēl gudrāki!

Šajā svētku dienā nākamos absolventus sveica Daugavpils novada domes priekšsēdētāja  Janīna JALINSKA un Naujenes pagasta pārvaldes vadītāja Ināra MIGLĀNE, kura uzdāvināja svētku gaviļniekiem smaidošu svētku torti.

Daugavpils novada domes priekšsēdētāja. J. Jalinska pasniedza Daugavpils novada domes Pateicības raksts par radošu un atbildīgu pieeju skolēnu mācīšanas un audzināšanas procesa organizēšanā un par iegūto 3. vietu interešu izglītības darbā Daugavpils novada pamatskolu grupā 2016./2017. mācību gadā.

Pasākumā tika sveikti labākie skolēni – novada olimpiāžu un konkursu uzvarētāji. Šajā mācību gadā godalgas ieguvuši daudzi Naujenes pamatskolas skolēni. Godalgotās vietas un atzinības iegūtas latviešu valodā, krievu valodā, vēsturē, informātikā un pētniecisko darbu konkursā, dažādos interešu izglītības konkursos. Uzvarētāju vidū ir arī mūsu 9. klases skolniece Anita GRUSTĀNE. Pateicības tika piešķirtas arī skolotājiem, kuri palīdzēja skolēniem sagatavoties olimpiādēm un pētniecisko darbu konkursiem.

Sveicēju pulkā bija gan jau paaugušies 1. klases skolēni kopā ar klases audzinātāju I.Bleideli, gan 8. klases skolēni, kuri improvizētā veidā pārbaudīja to, kā  9. klases skolēni prot ātri sastāties alfabēta secībā (kā žurnālā), cik labi pazīst savu klases audzinātāju. Savukārt 8. un 7.klases skolēni uzdāvināja ne tikai svētku pīrāgu, bet arī dziesmu.

Atcerējās kopā pavadītos gadus un vēlēja sekmīgi nokārtot eksāmenus 9.kl.audzinātāja  Inese LOCIKA.

Uz pasākumu bija ieradušies arī vecāki, kuru acīs mirdzēja pa kādai asaru pērlei, arī lepnums par savu bērnu, kurš nu jau ir tikai soļa attālumā no lielās dzīves sliekšņa. Vecāki saviem lolojumiem vēlēja nenobīties no pārbaudījumiem un droši skatīties nākotnē.

Šajā mazliet skumīgajā dienā nākamos absolventus sveica skolas vokālie ansambļi „Ķipariņi”, „Spurgaliņas”, 1.-4.kl. un  “Kraklu breaking”.

Savukārt absolventi ar pašu sagatavotu deju un sirsnīgiem vārdiem sumināja skolotājus, vecākus un tehniskos darbiniekus.

Pēc runām lielos no zāles un tātad simboliski arī no skolas izveda pirmklasnieki – tie paši, kurus mācību gada pirmajā dienā pie rokas devītie ievadīja skolas ‘mūsu skolas gaitās.

Pēc svinīgā pasākuma gaisā tika palaisti gaisa baloni, kopā ar tiem aizlidoja arī nākamo absolventu krāsainie sapņi, kuriem noteikti lemts piepildīties.

Pēdējais skolas zvans ir izskanējis, devītajiem priekšā ļoti atbildīgs darbs, jo dots starta signāls eksāmeniem. Lai viņiem veicas, lai izturība un spēks viņu vecākiem! Lai katram līdzās – savs sargeņģelis, savs sapņu pārdevējs un… labs ceļavējš!

Naujenes pamatskolas sveiciens devītajiem un laba vēlējumi skolas Pēdējā zvana dienā!

No Sprīdīša: Novēlu ticību savai rītdienai, kas balstīta šodienas darbā!

No Vēja mātes: Atcerieties –  laba griba arī nav peļama. Ejiet pasaulē un mācieties izturēt!

No Meža mātes: Kas dots, to glabājiet un neniciniet mazumiņa!

No Vecā vīriņa: Turiet sirdi kā daiļu trauciņu. Nekad neaizmirstiet savus mīļos! Lai izdodas atrast Laimīgo zemi un nepazaudēt to!