Naujenes pamatskolas 9. klases skolēni iepazīstas ar bibliotekāra profesiju

No 8. līdz 12.oktobrim mūsu skolā norisinās Karjeras nedēļa. Jautājums par savu nākotnes profesiju nodarbina daudzus, īpaši mūs – 9.klases skolēnus. Katrs ir pats savas laimes kalējs,” atgādina latviešu tautas sakāmvārds. Mūsdienās par savas laimes kaldināšanu jāsāk domāt jau skolas solā un ar to saprotam nākotnes profesijas izvēli. Šim nolūkam arī tiek organizēti karjeras izvēles pasākumi. Šāds pasākums mūsu skolā notika 8. oktobrī, kad mēs, 9. klases skolēni, iepazināmies ar bibliotekāra profesiju.

Skolas bibliotēkā mēs tikāmies ar mūsu skolas bibliotekāri, Valiju KAVINSKU, kura mums pastāstīja par šo profesiju. Mēs uzzinājām, ka bibliotekāra profesiju var apgūt Latvijas Kultūras akadēmijas Latvijas Kultūras koledžā un Latvijas Universitātē. Viņa uzsvēra, ka bibliotekāra profesija domāta cilvēkiem, kursiem pašiem patīk lasīt. Patiesībā bibliotekāra galvenais uzdevums nav izlasīt visas grāmatas, kas pieejamas bibliotēkā, bet gan pārzināt informācijas resursus.

V.Kavinska uzsvēra, ka bibliotekāra darba galvenie pienākumi ir palīdzēt lasītājiem, un tos apmācīt, ievadīt grāmatas, uzturēt bibliotēku un lasītavu kārtībā, pārzināt drukātos un elektroniskos informācijas resursus, piedalīties pasākumu organizēšanā.

Bibliotekāra darbā ļoti svarīgi ir nolikt lietas tur, kur tām jābūt, būt pacietīgam un laipnam, kā arī zināt alfabētu, būt pacietīgam, pieklājīgam, kārtīgam, radošam un komunikablam. Jārēķinās, ka darbs ar lasītajiem mēdz būt gan ļoti interesants, gan nogurdinošs. Lai kļūtu par bibliotekāru, ir jāmācās –  kā jebkurā citā profesijā – gan akadēmiski (to var darīt dažādās augstskolās –  Latvijas Kultūras akadēmijas Latvijas Kultūras koledžā un Latvijas Universitātē), gan praktiski.

Nodarbības laikā noskaidrojām arī to, ar ko bibliotēka atšķiras no grāmatu veikala, kur apgūst šo profesiju un kādi mācību priekšmeti ir svarīgi, lai mācītos par bibliotekāru. Tikšanās laikā mēs darbojāmies arī praktiski: iepazināmies ar E-katalogu, nolikām grāmatu pareizā plauktā pēc autora uzvārda un ievērojot alfabētisko rādītāju. Šādi darbojoties mēs uzzinājām arī, ka grāmatas kuru nav skolas vai Naujenes tautas bibliotēkas fondā, var pasūtīt no citām novada, pilsētas vai Latvijas bibliotēkām.

Pēc tikšanās sapratu, ka bibliotekāra darbs nav viegls un vienkāršs, bet ir ļoti daudzveidīgs un interesants.

Fotogalerija