Naujenes pamatskolas 9. klases skolēnu citādā vēstures stunda

25. janvārī Naujenes pamatskolas 9. klases skolēniem Zoom platformā notika tiešsaistes nodarbību „Par savu zemi jāstāv. Barikāžu laiks”. Nodarbību vadīja Latvijas Okupācijas muzeja Izglītības nodaļas darbinieki.

Nodarbības laikā skolēni uzzināja ne tikai  par Barikāžu laika notikumiem no janvāra līdz 21. augustam, kad Latvijas tauta aizstāvēja savu valsti un ieguva pilnīgu neatkarību, bet arī par notikumiem pēc 1990. gada 4. maija, kad darbojas spēki, kas ir pret Latvijas neatkarību un par cilvēku drosmi stāties pretī militāram spēkam un vardarbībai.

Kopā ar muzeja darbiniekiem mūsu audzēkņi mēģināja rast atbildes arī uz jautājumiem: Kas ir pārejas laiks no juridiskās Latvijas neatkarības līdz faktiskajai? Kā notikumi Lietuvā ietekmēja notikumus Latvijā? Kādā veidā, kur un kāpēc tika veidotas barikādes? Vai ar nevardarbīgu pretošanos var apturēt tankus un omoniešus? Kas deva drosmi cilvēkiem un kāda bija viņu motivācija?

Nodarbības vadītāji ne tikai stāstīja un iepazīstināja skolēnus ar vēstures faktiem un notikumiem, bet arī aicināja diskutēja ar jauniešiem par vērtībām, par drosmi,  par Latviju pirms 30 gadiem un tagad – kopā mēģināja izprast tautas vienotības spēku un brīvas un neatkarīgas valsts vērtību. Muzeja gidi savus stāstījumus papildināja ar muzeja krājuma materiāliem –  video, dokumentiem un fotogrāfijām.

Svarīgi, ka muzejnodarbības ne tikai palīdz skolēniem labāk iepazīties ar Latvijas vēstures svarīgākajām lappusēm, bet arī nostiprina skolēnu zināšanas un izpratni par Latvijas vēstures 20. gadsimta notikumiem, gatavojoties valsts pārbaudes darbiem.