Naujenes pamatskolas Baltā galdauta brīdis un ozolu stādīšana

4.maijs ir Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas diena, kurai par godu visā valstī notiek daudz dažādu pasākumu.Latvijā ir iedibināta skaista tradīcija – visi iedzīvotāji 4. maijā, Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienā, tiek aicināti svinēt Baltā galdauta svētkus. Baltā galdauta svētki ir veids kā svinēt Latvijas otro  dzimšanas dienu – mūsu PAR dienu, pieminot  1990. gada 4. maiju, kad Latvijas PSR Augstākā  padome pieņēma deklarāciju “Par Latvijas Republikas  neatkarības atjaunošanu” – lēmumu, kas atjaunoja  Latvijas suverenitāti. Tā bija diena, kad izvēlējāmies  brīvību, pateicām PAR grāmatām, kas drīkst būt mūsu grāmatplauktos, PAR mūsu draugiem no visas pasaules, PAR brīvai informācijai, uzņēmīgumam un patiesai līdzdalībai.

Arī mēs Naujenes pamatskolā atbalstījām iniciatīvu svinēt Baltā galdauta svētkus un svētku priekšvakarā aktu zālē sarīkojām Baltā galdauta brīdi, kurā tika pārrunāta Latvijas valsts neatkarības atgūšana pirms 26 gadiem. Aktu zālē bija apskatāma dažādās tehnikās darināto balto galdautu izstāde, kuru apskatot savu vecāku un vecvecāku pūra lādes, sagatavoja 9.klases meitenes.

4.maijā aizsākās Latvijas valsts simtgades svinības, kurās aktīvi piedalīsimies arī – Naujenes pamatskolas kolektīvs. Pirmais mūsu svarīgais pasākums, ko mēs veltījām Latvijai, bija ozolu – Latvijas garīguma un spēka simbola – stādīšana. Tādējādi mēs arī iesaistījāmies akcijā „Apskauj Latviju”, kas vērsta uz Latvijas tautas vienotības un piederības sajūtas spēcināšanu. Savus ozolus katras klases pārstāvji iestādīja Naujenes pagasta Eiropas parkā un kļuvām par šī vēsturiski unikālā notikuma līdzveidotājiem. Izaugot mūsu ozoli veidos ēnu Naujenes ciema iedzīvotāju atpūtas vietā – Eiropas parkā. Uz katra ozola tika piestiprināts uzraksts – skola un klase.

Paies gadi un tie, kas šajās dienās stādīja ozolus, stāstīs saviem mazbērniem, kā viņi, kopā ar citiem Naujenes pamatskolas skolēniem, stādīja šos ozolus.  Esam pārliecināti, ka viņi augs griezdamies un vēstīs par mūsu darbiem nākamajām paaudzēm. Liels paldies par atbalstu Naujenes pagasta pārvaldes vadītājai Inārai MIGLĀNEI.

Fotogalerija