Naujenes pamatskolas ekskursijas un pārgājiena diena

Naujenes pamatskolas skolēni meklēja rudeni

Septembrī Naujenes pamatskolas skolēni ne vien uzsāka jauno mācību gadu, bet arī devās tradicionālajā rudens pārgājienā un ekskursijā, lai pēc vasaras atkal ciešāk sadraudzētos, lai iepazītu dabu, dažādus objektus un iestādes Naujenes pagastā, lai sajustu viens otru. Tas ir laiks, kad var izzināt, izpētīt, salīdzināt un secināt.

Skolotāji ieplānoja pārgājiena un ekskursijas garumu atkarībā no skolēnu interesēm un spējām. Sākumskolas skolēni šogad devās uz Daugavpili, lai ne tikai aplūkotu gan zināmus, gan eksotiskus dzīvniekus Latgales ZOO, bet arī, izejot pa pilsētas ielām, atkārtotu audzināšanas un sociālo zinību stundās apgūtos ceļu satiksmes noteikumus, kā arī piedomātu par uzvedības kultūru un savstarpējām attiecībām.

Latgales ZOO mūsu bērniem bija iespēja redzēt dažādus eksotiskos un vietējos dzīvniekus. Baseinā mierīgi peldēja Japānas karpa Koi, Tīģeru astronotuss, sams Klariuss un Tīģersams. Viņiem blakus atradās Kaspijas un Eiropas purva bruņurupuči. Vislielākais prieks skolēniem bija par to, ka varēja paglaudīt un samīļot trušus. Bija iespēja vērot arī dažādas čūskas – Parasto žņaudzējčūsku, Tīklaino pitonu, Briljanta pitonu, Kubas žņaudzējčūsku un Dzelteno anakondu. Bērniem ļoti patika Jemenas hameleons un Zaļā iguāna. Viņi ilgi stāvēja pie viņu terārijiem un pētīja šos dzīvniekus. Pats neparastākais iemītnieks bija Sarainais bruņnesis. Visi gāja klāt un skatījās uz šo neparasto dzīvnieku. Ļoti daudz interesanta mūsu skolēni uzzināja par Āfrikas racējvardi. Protams bez uzmanības nepalika arī Kaimānu bruņurupucis. Taču  visvairāk bērnus sajūsmināja Krabēdājs makaks, surikāti.

Uz brīdi piestājām skeitparkā, kur ir speciāli konstruēta asfalta trase, kas sastāv no dažāda izmēra kalniņiem, virāžām un nelieliem tramplīniem. Mēs trasi izmēģinājām skrienot un ķerot ne tikai viens otru, bet arī silto rudens vēju.

Apmeklējām arī Dubrovina parku, kur visi aplūkojām ne tikai strūklaku, bet arī krāsaino gliemezi. Mūsu ceļojums noslēdzās Centrālā parka rotaļu laukumā, kur katrs varēja sev atrast piemērotāko nodarbi, piemērotāko aprīkojumu: šūpoles, karuseļus, kāpnes un citas rotaļu laukuma iekārtas.

Skolas pamatskolas klašu skolēni tradicionāli devās aplūkot gan Daugavas krastu krāšņo dabu Juzefovā, gan turpināja atklāt Dinaburgas pils noslēpumus. Te, Daugavas krastā, skolēni ne tikai atpūtās, bet arī spēlēja dažādas dabas spēles: orientēšanās, paslēpes utt. Kaislīgie lomu tīkotāji mēģināja noķert lielāko Daugavas zivi. Visi kopā vārīja zupu, cepa kartupeļus un priecājās par jauki un lietderīgi pavadīto laiku.

Pēc pārgājiena un ekskursijas skolēni bija patīkami noguruši, bet gandarīti par lietderīgi pavadīto laiku.

Gan skolēni, gan skolotāji ir pārliecināti, ka šādi pārgājieni un ekskursijas ne tikai iekrāso skolas ikdienu, bet arī paplašina skolēnu redzesloku un saliedē klases kolektīvu. Ceram, ka mūsu skolēnos nostiprinājās pārliecība, ka var mācīties ne tikai skolas solā, bet arī ekskursijā, redzot, sajūtot, iepazīstot un izmēģinot.

FOTOGALERIJA