Naujenes pamatskolas folkloras kopa “Mazā Rūžeņa” viesojās pilsētā, kurā piedzimst vējš.

Neaizmirstams un interesants skolēnu brīvdienu noslēgums bija skolas folkloras kopas “Mazā Rūžeņa” (vad. Inga ZEILE) dalībniekiem. 25. un 26. oktobrī kopā ar Naujenes kultūras centra folkloras kopu “Rūžeņa” viņi devās uz Kurzemi, lai piedalītos Dienvidkurzemes vokālās daudzbalsības pasākumā Nīcas kultūras centrā.

Iebraucot Liepājā, dziedātājus sagaidīja lieli, balti milzeņi (vēja ģeneratori). Tie izpletuši spārnu cīnījās ar vēju.

Pateicoties Nīcas etnogrāfiskā ansambļa vadītājai Lainei Zeilei, tika apskatītas un iepazītas skaistākās un ievērojamākās Liepājas vietas. Viena no tām – Liepājas Amatnieku māja. Amatnieku kvartāls – vieta, kurā apžilbām, vērojot unikālu lietu tapšanu  – segas, galdauti un lakati, jostas, brunči, cimdi un zeķes, tautiski krekli, vainagi, sievu cepures, māla trauki, dzintara un sudraba rotas, kā arī redzējām  dzintara krelles Latvijā.

Amatnieku namā redzējām, kā auž audējas un tiek darināti tautas tērpi, kā tiek šūtas tekstilmozaīkas un izgatavotas rotas no dzintara, kā top ādas izstrādājumi un klūdziņu pinumi, kā glezno un izgatavo lelles.

Kurš ceļotājs Liepājā nav gājis pa slaveno Promenādi? Mēs arī to izstaigājām un pielaikojām mūsu slaveno mūziķu roku nospiedumus.

Nākamā ceļojuma pietura – Jūrmalciems. Tas ir sens zvejnieku ciemats Baltijas jūras krastā. Tā ir savdabīga, senatnīga vide, kur katra māja atrodas kāpu ielokā. Pirmā vieta, kur devāmies  –  jūra un mols. Baltijas jūra mūs sveicināja ar vēju.

Viesojāmies zvejnieku māja, kur vietējie iedzīvotāji izrādīja zvejnieku darbarīkus un iekārtas. Te bija iespēja pagaršot tradicionālo zvejnieku maltīti: zivju zupu,  bada sirsniņpankūkas ar vīnogu zapti un karstu zāļu tēju. Apskatījām arī  Latvijas augstāko  –  Pūsēnu kāpu kalnu.

Vakarā devāmies uz Nīcas kultūras centru, kur piedalījāmies Dienvidkurzemes vokālās daudzbalsības pasākumā Bārtas, Otaņķu un Nīcas daudzbalsības daudzinājums”. Te notika īpaša, tikai šim reģionam raksturīga tradicionālās vokālās daudzbalsības veida – “garo saucienu” un ”leišu” daudzināšana. Mēs, naujenieši, skatītājus iepriecinājām un iekustinājām ar talkas dziesmām un jautrām dejām.

Otrā dienā apskatījām Liepājas skaistākās un unikālās celtnes: Karostu, Oskara Kalpaka tiltu, Liepājas dzelzceļa tiltu, Sv. Alekseja pareizticīgo baznīcu, Karostas manēžu,  Ziemeļu molu.

Paldies Lainei ZEILEI par sirsnīgo uzņemšanu un interesanto ekskursiju programmu!
Paldies Naujenes pagasta pārvaldes šoferim Konstantīnam GRUSTĀNAM par patīkamu un drošu braucienu!

FOTOGALERIJA