Naujenes pamatskolas folkloras kopas “Mazā Rūžeņa” rudenīgās izdarības

16.oktobrī Naujenes pamatskolas aktu zālē pēcpusdienā skanēja jautras dziesmas, jo zāli ar savām dziesmām pieskandināja folkloras kopa “Mazā Rūžeņa”. Folkloras kopas dalībnieki un Naujenes 500. Mazpulks šajā dienā sākumskolas skolēnus aicināja uz jautrām rudens izdarībām.

Pirms koncerta varēja iepazīties ar izstādi “No senās pūra lādes”, kur varēja apskatīt folkloras kopas vadītājas Ingas ZEILES, folkloras kopas “Rūžeņa” dziedātājas Stanislavas LOCIKAS un skolas mājturības skolotājas Zinaīdas PAULIŅAS lādes bagātības – segas, dvieļus, sedziņas, galdautus.

Sadziedāšanos atklāja skolas sākumskolas skolēnu vokālais ansamblis “Ķipariņi” un 1. klases skolēnu lustīgās dziesmas par rudeni, par ražu un dārzeņiem.

Koncertu turpināja folkloras kopa “Mazā Rūžeņa”, kura skolēnus iepazīstināja ar Naujenes pagastā pierakstītajām dziesmām. Turklāt kopas vadītāja Inga ZEILE pastāstīja par rudens paražām, vakarēšanu, mīklu minēšanu, par pūra lādes nozīmi seno latviešu dzīvē, kā arī par zīlēšanu. Ne tikai pastāstīja, bet arī parādīja.

Tā caur dziesmām un rotaļām kopā ar folkloras kopu „Mazā Rūžeņa” sākumskolas skolēni izzināja latviskās tradīcijas.

Fotogalerija