Naujenes pamatskolas meiteņu panākumi “Nacionālās skaļās lasīšanas sacensību” I kārtas finālā

13.februārī Naujenes tautas bibliotēkā notika “Nacionālās skaļās lasīšanas sacensību” I kārtas fināls. Šajās sacensībās piedalās 5.- 6. klases skolēni, kuriem ļoti patīk lasīt. Deviņiem lasīšanas sacensību dalībniekiem klātesošo konkursantu un žūrijas priekšā bija jānolasa fragments no paša izvēlētās grāmatas, kura, viņuprāt, ir visinteresantākā un aizraujošāka. Bērniem, gatavojot savu priekšnesumu, nācās pieturēties pie izvirzītiem svarīgiem kritērijiem, kurus žūrija stingri ņēma vērā, vērtējot viņu uzstāšanos.

Naujenes pamatskolu šajās sacensībās pārstāvēja skolas konkursa kārtā vislabāko vērtējumu ieguvušie skolēni: Inna IVANOVA (6.kl.), Anželika SIŅKEVIČA (5.kl.) un Evelīna ŅUKŠA (5.kl.).  Jāatzīmē, ka skolas skaļās lasīšanas sacensībās piedalījās piecpadsmit 5. un 6. klases skolēni.

Lasītāju 3 minūšu lasījumu vērtēja žūrija: Naujenes pirmsskolas izglītības iestādes “Rūķītis” direktore Anna Vaidere, Naujenes kultūras centra vadītāja  Olga Kuzmina, Naujenes tautas bibliotēkas vadītāja Diāna Čiževska.

I kārtas finālā tika noskaidrotas Naujenes pagasta Skaļās lasīšanas čempiones 5. un 6. klašu grupā. Tās ir mūsu skolas 6. klases skolniece Inna IVANOVA, kura skaļi, ar izteiksmi lasīja fragmentu no V. Beļševicas “Billes” un 5. klases skolniece Anželika SIŅKEVIČA. Viņa klausītājus iepazīstināja ar fragmentu no A. Sakses grāmatas “Pasakas par ziediem”. Labākās lasītājas pārstāvēs savu pagastu un skolu nākamajā posmā, kas norisināsies Daugavpils novada mērogā. 2. vietā arī ierindojās mūsu skolas 5. klases skolniece Evelīna ŅUKŠA.

Liels paldies latviešu valodas skolotājai Inesei LOCIKAI par meiteņu sagatavošanu lasīšanas sacensībām!

No sirds vēlam meitenēm gūt panākumus nākošajā konkursa kārtā! Šim pasākumam jāgatavojas īpaši. Vai nav fantastiski, ja skolēns var sevi saukt par lasīšanas čempionu un konkurēt novadā, reģionā un pat valsts līmenī?

Fotogalerija