Naujenes pamatskolas saime atkal ir kopā

Kaut negribas ticēt, bet tomēr
Ir vasara aizvadīta,
Staigā pa asteru zīdu
Septembris miglā no rīta.

Vēsie vakari, oranžie pīlādži, putnu nemiers un  krāsainie rudens ziedi dārzos liecina – klāt skolas laiks. Šķita, tikko bija gada pārbaudes darbu un eksāmenu laiks, bet nu atkal pienācis jaunais sākums. Sākums 2016./2017. mācību gadam. Katram skolēnam, vecākam un skolotājam šis sākums ir īpašs.—–

1. septembris – Zinību diena – Naujenes pamatskolā 107 skolēniem, tāpat kā citur Latvijā, sākās ar jauku, saulainu laiku un labu noskaņojumu. Nu jau tradicionāli šajā svētku dienā skolā kā bišu spiets viens pēc otra ieradās mūsu skolas skolēni, skolēnu vecāki, radi un skolotāju kolektīvs. Gan lielie, gan mazie audzēkņi, rudenīgās puķes rokās cieši turot, sāka savu kāpšanu augšā Zinību kalnā.

Zinību diena Naujenes pamatskolā tika aizvadīta svētku noskaņojumā – visai skolas saimei kopā pulcējoties aktu zālē. Jau tradicionāli pasākuma ieskaņā zālē braši iesoļoja 14 pirmās klases skolēni, kuri jutās ļoti droši, ejot pie rokas saviem lielajiem draugiem – 9. klases skolēniem.

Svinīgajā pasākumā izskanēja laba vēlējumi, izturības, zināšanu iegūšanas mudinājuma vārdi visai skolas saimei gan no Valsts prezidenta Raimonda VĒJOŅA uzrunas, gan no  Izglītības un zinātnes ministra Kārļa ŠADURSKA vēstījuma, gan arī no skolas direktora Pāvela BROVKINA un Daugavpils novada domes priekšsēdētājas vietnieka Arvīda KUCINA.

Īpaši Zinību dienā tika sumināti pirmklasnieki un viņu pirmā klases audzinātāja Ingrīda BLEIDELE. Skolas saime tika iepazīstināta ar katru pirmklasnieku, nosaucot viņa vārdu, uzvārdu un saņemot no skolas direktora un klases audzinātājas pārsteiguma dāvanu un nozīmīti ar skolas foto un norādi – Naujenes pamatskolas 1. klases skolēns. Tas vēlreiz apstiprināja piederību mūsu skolai! Pirmklasnieki saņēma dāvanas arī no Saeimas deputāta Riharda EIGIMA. Pasākuma noslēgumā, pirmklasniekiem un 9.klases skolēniem svinīgi soļojot pa priekšu, visi skolēni devās uz šī mācību gada pirmo audzināšanas stundu.

Caur dzeju un dziesmām, kuras izdziedāja sākumskolas vokālais ansamblis “Ķipariņi” un soliste Santa BULE (sk. Līvija KOROĻKOVA), tika aizvadīti šie svētki.

Ar ziediem, smaidiem un svētku tērpiem, ar svinīgām uzrunām un novēlējumiem iesākts jaunais 2016./ 2017. mācību gads. Un jaunā sākums – 1. septembris – Naujenes pamatskolā parasti mums visiem iedod arī spārnus. Spārnus, kas nes cauri laikiem drošā lidojumā pretī savai rītdienai, pretī savam mērķim. Pratīsim būt apņēmības un radošuma pilni, būsim prasīgi gan pret sevi, gan pret citiem. Lai mums visiem ir ir cieņa pret savu skolu – gaišo un vienīgo, jo – citur ir savādāk, beT –savās mājās ir VISLABĀK!

Veiksmi visiem jaunajā mācību gadā, un lai atzīmes aug kā sēnes rudenī!