Naujenes pamatskolas sākumskolas nedēļa

Kopā ar pavasari Naujenes pamatskolā ienāk arī sākumskolas nedēļa. Šogad tā notika no 10. līdz 13.aprīlim.  Šo nedēļu laikā ir skaitīta nauda, laiks, draugi un nepatikšanas.  Tika atklāta Raiņa un Aspazijas darbu burvību, kā arī citādā dabaszinība un aizrautīgi izspēlētas daudzveidīgas drošības situācijas. Šī gada sākumskolas nedēļa tika veltīta teātra tēmai.

Pirmdien, 10.aprīlī, sākumskolas skolēni rādīja savus iestudējumu  pēcpusdienā “Mēs – aktieru lomās”. Skolēni sagatavoja ludziņas, anekdotes, iejutās aktieru lomās un rādīja savu aktiera prasmi draugiem. Tā 1.klases skolēni parādīja visiem teātra sarunu, sacēla traci ar J.Poruka dzejoli „Tracis”, kā arī ukraiņu tautas pasaku „Gudaris gailis”. Savukārt 2.klases audzēkņi iejutās G.Priedes lugas „Lapsa sludina mieru” varoņu tēlos. 3.klases skolēni parādīja skolas dzīves ainiņas, kurās daži pazina arī sevi. 4.klases skolēni iestudēja ludziņu „Zaķīša mājiņa”.

11.aprīlī skolas bibliotēkā visi varējām iepazīties ar izstādi “Teātris, teātris …”

Ilgi sākumskolas skolēnu atmiņā paliks trešā sākumskolas nedēļas diena, jo 12. aprīlī viņi devās mācību ekskursijā, kuras laikā apmeklēja Latvijas Mazā teātra viesizrādi “Tiks un Taks”, devās izzinošā ekskursijā pa teātri, kā arī apmeklēja Latgales Centrālās bibliotēkas filiāles bērnu bibliotēku “Zīlīte”. Tādējādi tika turpināta iepazīšanās ar daudzveidīgo profesiju pasauli. Mācību ekskursijas noslēgumā Vienības laukumā priecājās par košo Lieldienu noformējumu.

Ceturtdien, 13.aprīlī, ciemos pie sākumskolas skolēniem ieradās Naujenes tautas bibliotēkas leļļu teātris “Leļļu karuselis” (vad. Bērnu nodaļas bibliotekāre Aiga Soldatjonoka). Viņi bērniem parādīja izrādi “Kā sniegavīrs meklēja draugus”. Skolēni ieraudzīja ne tikai interesanto izrādi, bet arī vēl vienu teātra veidu – leļļu teātris. Iepazināmies ar mazajiem aktieriem, kuri “atdzīvināja” lelles. Bijām patīkami pārsteigti, jo tie visi bija mūsu skolas skolēni (A. Siņkevica, E. Ņukša, D. Bogdanova, M. Spridonova, A. Rumjanceva, A. Tarasovs), kas aktīvi apmeklē bibliotēku un aktīvi iesaistās visās tās aktivitātēs.

Paldies skolotājām Ingrīdai, Valijai, Alitai un Aivai par izzinošo sākumskolas nedēļu, kuras laikā tika attīstīta skolēnu radošā un izziņas aktivitāte. Priekšmetu nedēļās ne tikai ļauj visus skolēnus iesaistīt radošā darbībā, bet vairo viņu interesi gan par mācību priekšmetiem, gan par dažādām dzīves jomām.

Paldies skolēniem  par aktīvu piedalīšanos sākumskolas nedēļā!