Naujenes pamatskolas sākumskolas skolēni uzsāka lasīšanas maratonu „Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2022”

Aizsākusies jaunā “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2022″! Latvijas Nacionālās bibliotēkas izveidotā un vadītā lasīšanas veicināšanas programma notiek jau 22. gadu, Zināma arī jaunā grāmatu kolekcija – varam sākt! Naujenes pamatskolas skolēni arī piedalās šajā maratonā, jo īpaši aktīvi ir sākumskolas audzēkņi. Lai iepazīts ar “Bērnu žūrijas 2022” grāmatām, 21. septembrī mūsu skolas 1. un 2. klases skolēni kopā ar klases audzinātājām Alitu KOKINU un Aivu LINDI devās uz Naujenes tautas bibliotēku.

Bērnu nodaļas bibliotekāre Aiga SOLDATJONOKA iepazīstināja mazos lasīšanas ekspertus ar konkursa noteikumiem, grāmatu kolekciju. Šogad ekspertiem darba būs nedaudz vairāk – katrā vecuma grupā vērtēšanai ir septiņas grāmatas, bet Vecāku žūrijas kolekcijā – piecas. Nodarbības turpinājumā bibliotekāre Aiga priekšā nolasīja Terezas Sedivas grāmatu “Kurmis melni baltā alā”. Pirms kopīgas lasīšanas bērni uzzināja daudz interesantu faktu par kurmjiem.

Grāmata stāsta par bailīgo kurmi, kurš dzīvo pazemē, melni baltā alā. Viņa ikdiena ir vienveidīga, skumīga un bezkrāsaina. Kurmim ir tikai viens draugs – koši sarkans Kroņlukturis. Viņš katru dienu kurmis stāsta pasakas un teikas par māju jumtiem, kas, saules apspīdēti, atmirdz dažādās krāsās, un mēness flirtu ar sauli, kad tie satiekas, lai debesjumā mainītos lomām. Kroņlukturis stāsta par pasauli, kura ir koša un krāsām pārpilna pasaule…

Vienā dienā Kroņlukturis pēkšņi pazuda. Kurmis ieslīga skumjās, taču kādu dienu viss mainās – lai atrastu savu pazudušo draugu, jāsaņem drosme un jāpalūkojas ārpus, jādodas krāsu un gaismas meklējumos. Bērnus uzrunāja arī Terēzes Sedivas brīnišķīgās, linogriezuma tehnikā veidotās ilustrācijas, kuras ļauj mums ieraudzīt, kādas bagātības gaida, kad sadūšojamies iziet no savas komforta zonas un meklēt gaismu tuneļa galā. Pārrunājot izlasīto, bērni ne tikai prātoja gan par pasaules krāšņumu, draudzību, gan par pozitīvo emociju nozīmi cilvēka dzīvē.

Nodarbības noslēgumā bērni kopā ar bibliotekāri Aigu izveidoja kopīgu gleznu. Katrs skolēns uzzīmēja savu krāsainās pasaules fragmentu. Šī glezna aicina: “Izlieniet no savām alām – pasaule ir tik skaista!”

Liels paldies Naujenes tautas bibliotēkas bibliotekārēm, kuras ar interesantiem paņēmieniem ieintriģē skolēnus lasīt grāmatas! Ar nepacietību gaidām ciemos mūsu draudzeni – bibliotekāri Aigu!

FOTOGALERIJA