Naujenes pamatskolas sākumskolas skolēnu mācību ekskursija uz Aglonu

Dzimto vietu iepazīšana kļuvusi par jauku tradīciju, ko jau daudzus gadus ievēro mūsu skolā. Katru gadu skolēni kopā ar skolotājiem dodas pārgājienos vai mācību ekskursijās, lai iepazītu dzimtās vietas, Latgales  vēsturi, iedzīvotāju ieražas un tradīcijas, kā arī lai iepazīties ar interesantām vietām.

4.oktobrī Naujenes pamatskolas sākumskolas skolēniem izdevās lietainajam rudenim “nozagt” vienu dienu bez nokrišņiem, lai dotos ceļojumā pa Aglonas novada skaistākajām vietām. Viens no ekskursijas mērķiem bija parādīt skolēniem, ka vēsture mums ir visapkārt, tādēļ tās maršruts tika veidots par vietām, kas atrodas tuvākajos novados.

Pirmā mūsu pietura – Briežu dārzs. Izrādās, ka šobrīd Aglonas novadā ir izveidots neliels briežu dārzs, kurā mīt vairāk nekā 30 dambrieži.

Sākumā dārza saimniece Inese REINE mums pastāstīja ar interesantus faktus par šiem dzīvniekiem un to audzēšanu. Tad, zvanot ar zvanu, kurš piestiprināts pie aploka, viņa vilināja dambriežus. Brieži ir pieradināti pie zvana skaņas, kā zīmes, ka tiks doti našķi. Arī šoreiz zvanot un saucot, piesardzīgi, tomēr daži dambrieži bija klāt, lai saņemtu kārotos rupjmaizes gabaliņus. Tad mēs devāmies apkārt briežu dārza aplokam un varējām apskatīt parējos skaistuļus.

Nākamā brauciena pietura – Kristus Karaļa kalns. Te iepazinām unikālo Kristus karaļa kalnu – skulptūru parku, veidotu pateicībā Dievam, Jēzum Kristum. Parks ir unikāls, jo tas attēlo cilvēces vēsturi no Ādama līdz mūsu dienām saskaņā ar Derību. Apmeklējot šo vietu, mums bija iespēja citādi pieskarties Bībeles Svētajiem rakstiem, iespēja savā sirdī sajust, ka mēs visi esam Dieva bērni.

Pēdējā mūsu brauciena pietura  – Aglonas bazilika. Te mēs izstaigājām bazilikas teritoriju un spirdzinājāmies ar Svētavota ūdeni.

Ekskursijas laikā skolēniem gribējām parādīt, ka vēsture nav tikai grāmatu gudrība. Gribētos, lai skolēni apzinātos, ka viņi ir noteikta kultūras mantojuma saimnieki, ka vēsturiski objekti ir mums blakus un tie ir jāsaudzē.

Paldies Naujenes pamatskolas direktoram P.Brovkinam un Naujenes pagasta pārvaldei par finansiālo atbalstu transporta nodrošināšanai.