Naujenes pamatskolas sākumskolas skolēnu mācību ekskursija

Viena no Naujenes pamatskolas tradīcijām ir organizēt mācību ekskursijas skolēniem. 22. aprīlī Naujenes pamatskolas 1.-4.kl. skolēni devās izzinošā mācību ekskursijā uz Daugavpili, kur apmeklēja Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeju, Daugavpils Universitāti un Ugunsdzēsēju depo.

Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā gida pavadījumā mūsu skolēni apskatīja visas muzeja izstādes un izstādītos apskatei eksponātus. Interesanti bija uzzināt, kā cilvēki dzīvoja, ģērbās, strādāja sensenos laikos, ar kādiem transportlīdzekļiem pārvietojās un izklaidējās brīvajā laikā. Muzejā varējām ne tika aplūkot greznu viesistabu, bet arī uzlaikot un nofotografēties dāmu/kungu cepurēs.

—–Tālāk devāmies uz Daugavpils Universitātes jauno korpusu, kur iepazināmies ar tās bibliotēku, jauno korpusu, un apmeklējām Igaunijas Zinātnes centra AHHAA ceļojošo izstādi. Bibliotēkā mūsu skolēni uzzināja, ka katram, kas vēlas apgūt nopietnu profesiju, vajag daudz lasīt un daudz strādāt bibliotēkā ar dažāda veida informāciju. Tika dota iespēja pamēģināt iznest no bibliotēkas grāmatu, taču drošības sistēma to neļāva. Apskatījām interesantus skenerus, kuri skenē ne tikai grāmatas, bet pat rokas. Ar interesi izskrējām jaunā korpusa gaiteņus un aplūkojām laboratoriju, kur tiek audzētas zivis.

Universitātes foajē ar skolēni ar interesi piedalījās Igaunijas zinātnes centra AHHAA ceļojošās izstādes “Zinātne uz riteņiem” un jautrajā un izglītojošā programmā. Viņi labprāt iesaistījās aizraujošās radošās darbnīcās un darbojās ar interaktīvajiem eksponātiem.

Mācību ekskursijas noslēgumā pabijām Daugavpils ugunsdzēsēju depo. Tur bērnus iepazīstināja ar ugunsdzēsēju glābēju ikdienu, parādīja ugunsdzēsēju depo un VUGD tehniku, aprīkojumu,  sniedza atbildes uz visiem interesējošiem jautājumiem, atgādināja par drošības noteikumiem un pastāstīja par iespējām nākotnē kļūt par ugunsdzēsēju glābēju. Mācību ekskursijas noslēgumā pastaigājāmies pa Dubrovina parku.

Tā bija neaizmirstama diena, jo visi ieguvām interesantu informāciju, lietderīgi pavadījām laiku ar skolasbiedriem un skolotājām. Mācību ekskursijas laikā priecēja skolēnu interese uzzināt kaut ko jaunu, pozitīvais noskaņojums, kulturāla uzvedība un savstarpējais draudzīgums. Šis brauciens kārtējo reizi apliecināja, cik svarīga ir izzinošu ekskursiju loma mācību procesā, jo skolēni var iegūt plašākas zināšanas, paplašina savu redzesloku un gūst priekšstatu par dažādām profesijām.

Visu mācību ekskursijas dalībnieku vārdā mīļi pateicamies Naujenes pagasta pārvaldei, kura nodrošināja mūs ar bezmaksas transportu, kā arī skolas direktoram P.Brovkinam, kurš atbalstīja mūsu ideju.