Naujenes pamatskolas „Skolas soma” draudzējas ar labo Raganiņu

Iniciatīvas “Latvijas skolas soma” ietvaros šī gada 6. oktobrī Naujenes pamatskolas sākumskolas skolēni un viņu klases audzinātājas apmeklēja muzikālo Daugavpils teātra  izrādi “Raganiņa”, kas veidota pēc latviešu tautas pasaku motīviem

Sākot ar skaļo raganiņas ienākšanu zālē, skolēni ar interesi vēroja aktieru spēli un juta līdzi galvenajai varonei. Ceļā uz mājām raganiņa un viņas draudzene vārna Vallija sastopas ar dažādiem meža iemītniekiem, kuri runā viņai nepazīstamā mēlē, bet tas it nemaz netraucē viņiem atrast kopīgu valodu. Būdama laba pēc dabas, raganiņa ar prieku un burvestības palīdzību izlīdz katram nelaimē nokļuvušajam – vai tie būtu sastrīdējušies runcis un kaķene, vai alā ieslodzīti bērni.  Taču raganiņa nemaz nenojauš, ka vislielākais pārbaudījums viņai vēl priekšā. Bērnus pārsteidza dažādu literāru varoņu parādīšanās izrādes laikā, kuri gan dziedāja, gan dejoja, gan cīnījās. Mazās raganiņas labie darbi iedvesmoja arī mūs veikt labus darbus.

Izrāde notika latviešu un latgaliešu valodā. Tas bija aizraujoši, izzinoši un pamācoši. Turklāt, braucot mājās, bērni viens pēc otra atkārtoja vārdu “paļdis”. Visiem patika aizraujošā aktieru spēle, humors, spilgtie kostīmi, modernā  mūzika un spraigās raganu dejas.

Skaista, aizraujoša un interesanta izrāde!

Paldies iniciatīvai “Latvijas skolas soma” par iespēju apmeklēt izrādi “Raganiņa” un baudīt valodu skaistumu. Iegūtās zināšanas noderēs arī mācību procesā: latviešu valodas un literatūras stundās, vizuālās mākslas stundās.