Naujenes pamatskolas skolēni ar “Skolas somu” būvē augstceltnes

13.decembrī mēs – 5.,7.klases skolēni – kopā ar skolotājām Ligitu KURSIŠU un Ingu ČALENKO piedalījāmies projekta “Latvijas skolas soma” aktivitātē – meistarklasē Daugavpils zinātkāres centrā “ZINOO”.

“ZINOO” centrā mēs piedalījāmies interaktīvajā nodarbībā “Zemestrīce”, kuras gaitā uzzinājām, ka mūsdienās, ceļot jaunas ēkas, speciālisti rūpīgi analizē to konstrukcijas, lai tās spētu izturēt dažādus laika apstākļus, ugunsgrēkus un pat dabas katastrofas. Nodarbības laikā komandās būvējām augstceltnes pēc dažādiem parametriem un no dažādiem materiāliem (kokteiļu salmiņi, kartons, koka irbulīši, flomāsteri utt.). Kad mūsu augstceltnes bija uzceltas, simulējot zemestrīces sākšanos, pārbaudīja to izturību (uz speciāla galda ar urbi). Visas augstceltnes zemestrīci izturēja. Darbošanās  mūs rosināja uzdod daudz un dažādus jautājumus par vielām, procesiem dabā un vērtēt savu un citu cilvēku rīcību. Pēc nodarbības varējām apskatīt ZINOO centrā izvietotās interaktīvās aktivitātes. Te atkal visi bijām aktīvi,  jo visi gribēja pataustīt visus centra eksponātus, pasēdēt uz naglām, ar velosipēdu un pašu spēkiem izstrādāt elektrību, spēlēt klavieres, apmeklēt ilūziju mājiņu, uzmērot speciālo aizsargtērpu, iejusties ugunsdzēsēja glābēja “ādā”, pildīt piedāvātos loģikas uzdevumus un daudz ko citu.

Svarīgi, ka “ZINOO”” centrā iegūtās zināšanas un iespaidi mums noderēs dabaszinību un sociālo zinību stundās, vizuālās mākslas, mājturības un tehnoloģiju nodarbībās, kā arī apgūstot ģeogrāfiju, fiziku un ķīmiju vecākajās klasēs.

Mācību ekskursijas laikā mums bija lieliska iespēja gan atpūsties un lietderīgi pavadīt laiku, gan smelties jaunas zināšanas un pieredzi zinātnes pasaulē. Divas stundas “ZINOO” centrā paskrēja nemanot, negribējās iet projām. Mūsu visu atziņa: „Interesanti, jautri, aizraujoši!”

Fotogalerija