Naujenes pamatskolas skolēni atklāj spokuskopiju

Katram no mums ir nācies dzirdēt kādu spoku stāstu. Daudzi runā, ka lieli un mazi spoki dzīvo  tepat līdzās. Viņi dažreiz parādās visnepiemērotākajos brīžos, it sevišķi vēlos vakaros, kad istabā izslēgta ir gaisma. Tie klauvē pie loga, šļūkā ar vectēva čībām pa grīdu, lidina pa gaisu krāsainos zīmuļus, pielipina pie griestiem picas šķēli un visādi citādi cenšas mūs izjokot. Pastāv uzskats, ka no spokiem ir jābaidās, bet varbūt tā nemaz nav?

Par to, vai jābaidās no spokiem, 20. martā vēlējās uzzināt Naujenes pamatskolas 1. – 4. klases skolēni. Lai to uzzinātu, bija jādodas ceļojumā uz Rēzekni, kur iniciatīvas „Latvijas skolas soma” ietvaros mūsu sākumskolas skolēni teātrī „Joriks” apmeklēja interaktīvu izrādi „Spokuskopija”.

Aizrautīgie spoku menedžeri Valters un Vita iepazīstināja mūs ar pašiem draiskākajiem spociņiem, kuri parādās bērniem tieši vecumā no sešiem līdz divpadsmit gadiem. Valters un Vita ir īsti profesionāļi, kuri ar spokuskopijas palīdzību atklāja spociņu patiesos parādīšanās iemeslus.

Katrs redzētais spociņš bija īpašs. Tā spoks Joriks bija smieklīgs, bet spoks Porcija visu laiku ēda. Taču katrs spoks iedrošināja viņus nebaidīties.

Ja jūs arī gribat uzzināt, kas ir spokuskopija, tad brauciet uz Rēzekni un noskaidrojiet to kopā ar Valteru un Vitu.  Turklāt izrāde bija vizuāli krāšņa un atklāja tādu sen aizmirstu ierīci kā kodoskops.

Rēzeknē apmeklējām arī galveno Rēzeknes pieminekli „Vienoti Latvijai”, ko tautā sauc par Māras pieminekli un nofotografējāmies pie vēstniecības  “Gors”.

Paldies Naujenes pagasta pārvaldei par transporta nodrošināšanu un paldies šoferītim Alfonam ARTEMJEVAM, kas mūs raiti un droši atvizināja uz Rēzekni un tikpat droši aizvizināja mājās!

FOTOGALERIJA