Naujenes pamatskolas skolēni iepazīst Annas Sakses pasaku pasauli

Šī gada 26. februārī Naujenes pamatskolā viesojās Naujenes tautas bibliotēkas Bērnu nodaļas bibliotekāre Aiga SOLDATJONOKA, kura 4. un 5. klases skolēniem novadīja bibliotekāro stundu “Mana dzimtā valoda” Bibliotekārā stunda tika veltīta Annas Sakses 115. gadu jubilejai.

Rakstnieces daiļrades krājumā ir romāni un dzeja, bet skolēniem īpaši tuvas ir viņas “Pasakas par ziediem”. Pasakas ir rakstnieces vizītkarte. Rakstniece ir teikusi: “Ziedi ir daļa no dzīves skaistuma”. Viņa šo skaistumu ietērpusi vārdos, radot burvīgas pasakas.

Bibliotekārās stundas laikā bibliotekāre stāstīja par Annas Sakses darbu „Pasakas par ziediem”, kas joprojām turpina uzrunāt un aizraut lasītājus. To krāšņā valoda un spilgtā tēlu galerija rosina pārdomas par cilvēka dzīves līkločiem un rakstura šķautnēm, ko atklāj dramatiski pagriezieni varoņu dzīves ceļā.

Skolēni iepazina arī pašu rakstnieci, tās ģimeni, uzzināja kā rakstniecei radās ideja uzrakstīt pirmo pasaku “Naktsvijole”, arī to, ka katram ziedam Annas Sakses pasakās ir savs liktenis, īpašības un jūtas. Piemēram, Vijolīte ir kautra, Magone – kaisla, Jasmīns – lepns.

Sirsnīgā un radošā atmosfērā skolēni ielūkojās autores radītajā ziedu brīnumainajā pasaulē, kas atklāj daudz spilgtu un mūsdienīgu dzīves situāciju. Kopā ar bibliotekāri Aigu mūsu audzēkņi minēja mīklas par ziediem, pārbaudīja, cik labi zina ziedu nosaukumu un to daudzveidību.

Bibliotekārās stundas noslēgumā skolēni noskatījās multfilmu, kura uzņemta pēc Annas Sakses pasakas “Zaķa kāposti” motīviem. To noskatoties, bērni uzzināja, kāpēc skābenes sauc par zaķa kāpostiem un kāpēc cilvēkus, kuri brauc bez biļetēm, sauc par “zaķiem”.

Naujenes tautas bibliotēkas Bērnu nodaļas bibliotekārei Aigai SOLDATJONOKAI par izglītojošo un izzinošo nodarbību!

FOTOGALERIJA