Naujenes pamatskolas skolēni palīdz dzīvnieku patversmes iemītniekiem

23oktobrī, Labo darbu nedēļas izskaņā, Naujenes pamatskolas skolēnu grupa kopā ar skolotājām Zinaīdu PAULIŅU un Sarmīti ŠTRAUHU apmeklēja Daugavpils dzīvnieku patversmi. Lai palīdzētu patversmē nonākušiem dzīvnieciņiem, skolā oktobrī tika izsludināta labdarības akcija “Palīdzēsim dzīvniekiem”, kurā varēja piedalīties ikviens, kam rūp dzīvnieku liktenis. Akcijas laikā skolēni atnesa gan segas, gan kokvilnas un vilnas drēbes, gan spēļmantiņas un citas lietas, kas nepieciešamas, lai dzīvnieciņiem būtu silti. Savukārt mazpulcēni pagatavoja jaukas spēļmantiņas. Taču visvairāk patversmes iemītnieki priecāsies par barību. Paldies mūsu skolēnu ģimenēm par atsaucību un sarūpētajām dāvanām patversmes iemītniekiem!

Dzīvnieku patversmē skolēnus sagaidīja daudzie acu pāri – kāds nobijies un satraukts, cits – priecīgs un ieinteresēts. Katram patversmes dzīvnieciņam šeit ir savs liktenis un savs stāsts, kā viņi ir nokļuvuši patversmē, bet viņus visus vieno skumjas par pazaudētajām mājām, mīlestības trūkums un cerība. Katra bērna skatienu piesaistīja savs izraudzītais mīlulis. Patversmes dzīvnieki visus uzlūko tik žēlīgi, it kā lūgdami: ,,Paņemiet mani, redziet cik es mīļš…”

Apmeklējuma laikā skolēni pārliecinājās, ka dzīvnieki patversmē ir labi aprūpēti un paēduši un ļoti gaida savus nākamos saimnieku. Mūsu audzēkņi iepazinās arī ar patversmes darbu, pārdomāja atbildību, izvēloties mājdzīvnieku.

Šajā dienā mūsu bērniem tika „aizķerts” kāds sirds kaktiņš, lai vairotu līdzcietību un iejūtību! Ceram, ka bērni, kas nodarbojas ar labdarību, nekad nebūs tie, kuri var atstāt pie koka piesietu suni, var izmest kaķi, un pret dzīvniekiem neizturēsies kā pret lietām. Lai labie darbi silda sirdis un ķepas!

Fotogalerija