Naujenes pamatskolas skolēni turpina iepazīt profesijas

Līdz izvēlei par labu vienai vai otrai profesijai cilvēki mēdz nonākt visdažādākajā veidā. Reizēm tas ir agrā bērnībā radies sapnis par savu nākotnes profesiju, daļai profesijas izvēle ir bijusi tīra nejaušība, bet vēl kādam citam tas ir pārdomāts un rūpīgi izsvērts lēmums.

Lielākā daļa jauniešu par karjeras izvēli sākt domāt 9.klases beigās, vai pēc  eksāmeniem, taču mūsu klases audzinātāja Anna ŠŅUCINA jau tagad sāk mūs iepazīstināt ar izglītības iespējām Daugavpilī, beidzot pamatskolu.

18.oktobrī mēs, Naujenes pamatskolas 9. klases skolēni un mūsu klases audzinātāja devāmies mācību ekskursijā uz Daugavpils Dizaina un mākslas vidusskolu “Saules skola” , kur pilnā sparā notika Karjeras nedēļas meistardarbnīcas. Pirms doties uz Saules skolu, apmeklējām Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeju. Muzejā aplūkojām tekstilmākslas izstādi “Redzes leņķis”. Tajā  apvienoti gan klasiskie un digitālie gobelēni, gan batikas, sietspiedes apdrukas, tekstilmozaīkas, kā arī unikālās autortehnikās radīti šķiedras mākslas darbi, jo īpaši uzmanību piesaistīja 3D tehnikā veiktie darbi. Redzējām dažādas kolāžas un neparastus darbus, piemēram, darbu “Kalnā kāpēji”, kas “uzzīmēta” no liela daudzuma dažāda izmēra mīkstajiem lācīšiem. Savukārt novadpētniecības ekspozīcijā redzējām daudz dažādu vecu priekšmetu, šo ekspozīciju mēs jau apmeklējām iepriekš, tagad tikai atsvaidzinājām redzēto.

Tālāk mēs devāmies uz Saules skolu, kur mūs uzņēma ļoti laipni un sirsnīgi. Ekskursijas sākumā mūs iepazīstināja ar skolas vēsturi, pastāstīja par to, ka par godu skolai nosaukta Saules iela. Apskatot maketus, varējām iztēloties, kāda skola izskatīsies pēc dažiem gadiem, jo tajā sākušies vērienīgi būvniecības darbi. Uzzinājām, ka skola nodrošina profesionālās ievirzes un profesionālo vidējo izglītību. Tikām iepazīstināti ar sešām vidusskolas fakultātēm, kuras  arī apmeklējām. Redzējām, kā Reklāmas dizaina fakultātē studenti zīmēja, strādāja datorklasēs, veidoja reklāmas restorāniem, bet Interjera dizaina fakultātē, strādājot pie datoriem, viņi  veidoja mājīgu dizainu zālēm. Ekskursijas laikā aplūkojām  arī apģērba dizaina darbnīcas un varējām tuvāk apskatīt aparātu, ar kura palīdzību apdrukā t-kreklus. Visinteresantākais bija koka apstrādes kabinets, jo tajā mūsu zēni ari varēja kaut ko iegravē kokā.  Tā kā zēniem patīk matemātika, viņi izvēlējas iegravēt ciparus. Pasniedzējs atzīmēja, ka priekš pirmās reizes sanāca diezgan labi. Ekskursijas noslēgumā tās gids uzdeva jautājumus, par pareizajām atbildēm daži no mums saņēma pārsteiguma dāvaniņas.

Mācību ekskursija mums patika, jo tās laikā varējām apskatīt skolu un  iepazīties ar izglītības programmām un izmēģināt sevi kādā profesijā. Paldies mūsu klases audzinātājai Annai ŠŅUCINAI par iespēju iepazīt vienu no daudzajām Daugavpils izglītības iestādēm!

Informāciju sagatavoja: Sindija Vaikule, 9.kl. skolniece