Naujenes pamatskolas skolēnu aizraujošā ekskursija Rīgā

Klāt ir skolas noslēgums un priekšā vasaras brīvdienas, bet vēl pirms tam ir laiks aizraujošām mācību ekskursijām. Naujenes pamatskolas 7.-9. klašu skolēni un skolotājas Zinaīda PAULIŅA un Anna ŠŅUCINA 10. maija saulainā, siltā rītā devās mācību ekskursijā uz Latvijas galvaspilsētu Rīgu ar mērķi aktīvi un saturīgi pavadīt dienu, saliedēt klasi un uzzināt daudz ko jaunu par mums interesējošajiem jautājumiem. Jau iepriekš draudzīgi tika saplānots apskates objektu saraksts. Nolēmām apskatīt Vecrīgu, ilūziju muzeju „Cosmos” un lielāko Latvijas batutu centru „Jump Space”.

Skolēniem bija iespēja pastaigāt pa Vecrīgas šaurajām ieliņām, apskatīt Melngalvju namu, izbaudīt Vecrīgas tūristu un cilvēku pārpildīto kņadu, jūsmot par interesanto seno arhitektūru Doma laukumā. Visu to papildināja Latvijas visjaunākā ilūziju muzeja „Cosmos” apmeklējums. Ejot pa optiskās ilūzijas labirintiem, viena stunda paskrēja kā viena minūte. Optiskās ilūzijas, labirints, kosmosa istaba u.c. aktivitātes ļāva ienirt visumā, bija iespēja gaišā dienas laikā no unikāla skatu punkta lūkoties zvaigznēs. Muzejā pieejami teju 30 dažādas izstādes un eksponāti. „Cosmos Infinity Way” – vienīgā vieta Latvijā, kur var ienirt kosmosā, uz mirkli apstāties uz kosmosa malas un aplūkot zvaigžņu kopu. Tā ir arī Spoguļu istaba, kurā tiek atveidota bezgalības sajūta, izmantojot gaismas elementus. Istabās ir dzirdamas elektromagnētiskās svārstības. Atrodoties istabā vien dažas minūtes, mums bija sajūta kā dodoties pastaigā pa Piena ceļu.

Pēc neparastās pastaigas kopā ar skolēniem devāmies uz lielāko (1600 m2) iekštelpu batutu parku  „Jump Space”. Pirms lēkāšanas tika novadīta iesildīšanās kopā ar drošas lēkāšanas noteikumu izskaidrošanu, un obligāta prasība nēsāt īpašās zeķes. Skolēniem  un skolotājiem bija iespēja izbaudīt gravitāciju un iemācīties „lidot“. Batutu parkā izmēģinājām vienīgo un lielāko batutu platformu, trīs porolonu baseinus ar dažādām aktivitātēm, staigāšanu un cīnīšanos vienam ar otru ar mīkstajiem elementiem, lai saglabātu līdzsvaru, kāpelēšanas sienu, platformu triku veikšanai, kā arī guvām labu noskaņojumu un neaizmirstamu pieredzi. Divu stundu garumā veicām lēcienus vairāku kilometru garumā, kā arī izmēģinājām aktivitātes porolonu baseinos. Batutu parkā pārbaudījām savas spējas triku veikšanai paredzētā platformā, varējām kārtīgi izpriecāties uz gandrīz 100 dažādiem batutiem. Mums ļoti patika šī vieta, jo šeit varējām kopīgi priecāties, lēkāt, taisīt dažādus trikus.

Tā bija lieliska ekskursija ar daudz dažādiem piedzīvojumiem, interesantas informācijas ieguvi un jauku kopā pavadīšanas laiku ar skolasbiedriem un skolotājām. Priecēja arī skolēnu vēlēšanās uzzināt kaut ko jaunu, pozitīvais noskaņojums un savstarpējais draudzīgums ekskursijas laikā. Braucot mājās, visi bija mazliet noguruši, tomēr laimīgi par redzēto un par uzzināto un mājās palicējiem kā ciemakukuli atvedām garšīgo Liepkalnu maizi.

Fotogalerija