Naujenes pamatskolas skolēnu rudenīgais brauciens uz Varakļānu pili

Sākoties jaunajam mācību gadam, turpinās programmas “Latvijas skolas soma” piedāvātās iespējas skolēniem klātienē iepazīt Latvijas mākslas un kultūras nozari, tādejādi papildinot skolā gūtās zināšanas. Izmantojot šo iespēju, Naujenes pamatskolas 6. un 7. klases skolēni un viņu klases audzinātājas Zinaīda PAULIŅA un Inga ČALENKO 14. oktobrī devās uz Varakļāniem, kur apmeklēja Varakļānu pili un piedalījās vides izpētes programmā skolēniem ”Pa grāfa Borha piedzīvojumu takām Varakļānos”.

Vispirms muzeja gids iepazīstināja skolēnus ar Varakļānu pils, grāfa Borha dzimtas vēsturi un izrādīja visas telpas.  Lai varētu doties tālāk, skolēniem vajadzēja nokāpt spocīgajā pils pagrabā un sveču gaismā atrast noslēptās mantas – loku un bultu. Tad visi devās aplūkot pils parku, kurš  izveidots 18.gs. beigās paralēli pils celtniecībai.

Visi tika pie skrejriteņiem, atstarojošām vestēm un ķiverēm, tā ievērojot drošības noteikumus. Skolēni uz skrejriteņiem devās izbraukumā pa Varakļānu pilsētu, kur apskatīja  Sv. Viktora kapelu un Varakļānu Romas katoļu draudzes baznīcu, kas ir Valsts nozīmes arhitektūras pieminekļi. Gids skolēniem izstāstīja pilsētas vēsturi un parādīja citas nozīmīgas pilsētas vietas. Bērniem bija iespēja apskatīt unikālo saules pulksteni, kurā ir redzams pilsētas simbols – lapsa. Braukšana ar skrejriteni bija ļoti neierasta, jo visi to darīja pirmo reizi.

Atgriežoties pilī, skolēni  sadalījās 2 komandās. Viena komanda “izmēģināja roku” loka šaušanā, bet otra – kā pārvarēt upi ar troses palīdzību. Šis uzdevums prasīja daudz fiziska spēka, jo, šļūcot pa virvi, bija jāšķērso Kažavas upīte. Pēc tam komandas mainījās. Esot Varakļānos, obligāts apskates objekts ir parka romantiskākā vieta – Mīlestības akmens, kur uzzinājām leģendu par grāfa Borha skaisto meitu Jadvigu.

Neskatoties uz apmākušos dienu,  mūsu skolēni  bija ļoti gandarīti par jauko ekskursiju, kas deva tik daudz jaunu iespaidu. Priecājamies, ka projekts dod iespēju daudziem skolēniem apmeklēt tādus kultūras objektus, kas nemaz netiktu apmeklēti, ja šādu iespēju nepiedāvātu Latvijas skolas soma.

Paldies Naujenes pagasta pārvaldes šoferim Konstantīnam GRUSTĀNAM par drošo ceļu!

Fotogalerija