Naujenes pamatskolas skolniece Inna IVANOVA – lasīšanas čempione

Sestdien, 18. maijā, Nacionālās bibliotēkas (LNB) Ziedoņa zālē notika Vislatvijas skaļās lasīšanas sacensības nacionālais fināls.

Latvijas Nacionālā bibliotēka kopā ar Latvijas Bērnu un jaunatnes literatūras padomi, bibliotēkām un skolām visā Latvijā jau otro gadu organizē Vislatvijas skaļās lasīšanas sacensības, aicinot piedalīties 5. un 6. klašu skolēnus, kuriem ļoti patīk lasīt.

Sacensība notika trīs posmos: sacensība skolā vai vietējā bibliotēkā, reģionālais fināls un nacionālais fināls Latvijas Nacionālajā bibliotēkā.

Finālā piedalījās 30 reģionālie lasīšanas čempioni – 5. un 6. klašu skolēni, kuriem ļoti patīk lasīt.  Klātienē viņus atbalstīja visa klase. Sacensības vērtēja pieredzējusi žūrija – Renāte Punka, “Jāņa Rozes apgāda” izpilddirektore, tulkotāja; Diāna Bērza – Latvijas Radio režisore, divu grāmatu autore; Valters Krauze – televīzijas un radio raidījumu vadītājs, šovmenis, aktieris, smīdinātājs; Dagnija Baltiņa – LNB Speciālo krājumu departamenta direktore, kultūras mantojuma pārzinātāja; mūziķis Ralfs Eilands. 

Vislatvijas skaļās lasīšanas sacensību nacionālajā finālā, kā Daugavpils novada Skaļās lasīšanas čempione, piedalījās mūsu skolas 6. klases skolniece Inna IVANOVA, kura uzvarēja skaļās lasīšanas sacensībās, kļūstot par LASĪŠANAS ČEMPIONI un uz gadu iegūstot titulu Latvijas Nacionālās bibliotēkas bērnu direktore.

Inna IVANOVA ne tikai kļuva par lasīšanas čempioni, bet ieguva ceļojošo balvu mūsu skolai, ko veidojis stikla mākslinieks Ernests Vītiņš, kā arī dāvanu kartes grāmatu iegādei. Bērnu direktores pienākumos ietilps ne vien reprezentācijas pasākumu apmeklēšana (piemēram, šogad LNB simtgades svinībās 31. augustā jaunā vizuālā veidolā tiks atklāts Bērnu literatūras centrs 7. stāvā), bet arī bērnu literatūras un bibliotēkas pakalpojumu vērtēšana, sava viedokļa paušana medijiem, kā arī iespēja kopā ar klasi iesaistīties Starptautiskās Jāņa Baltvilka balvas pasākumos 24. jūlijā un iegūt pilnu grāmatu kolekciju savai skolai LNB lasīšanas veicināšanas programmas “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija” 2019./2020. gada posmam.

“Es cīnīšos, lai uzvarētu! Manuprāt, tas būs diezgan grūti, jo visi bērni ir ļoti talantīgi, bet ticēsim, ka spēšu konkurēt,” tā Inna teica pēc uzvaras Daugavpils novada skaļās lasīšanas sacensībās. Viņa godam pārstāvēja gan Daugavpils novadu, gan mūsu skolu. Lepojamies! Liels paldies latviešu valodas skolotājai Inesei LOCIKAI par Innas sagatavošanu skaļās lasīšanas sacensībām un atbalstu!

FOTOGALERIJA