Naujenes pamatskolas skolnieka panākumi Latvijas Transatlantiskās Organizācijas un LR Aizsardzības ministrijas rīkotajā eseju konkursā

No šī gada 10. aprīļa līdz 7. maijam norisinājās Latvijas Transatlantiskās Organizācijas (LATO) un Latvijas Republikas Aizsardzības ministrijas rīkotais eseju konkursu par tematiem “Kā es sargāju Latviju?”, “Mans stāsts sabiedroto karavīram par Latviju.”, kura mērķis bija rosināt jauniešos interesi par valsts drošību, kā arī noskaidrot pastāvošo attieksmi jauniešu vidū un izpratni par valsts aizsardzību un patriotismu. Šogad atsaucība no skolēniem bija liela.

Eseju konkursā piedalījās arī Naujenes pamatskolas 8.klases skolnieks Dāvis Daniels Kursišs, kurš ieguva 2.vietu. Dāvis Daniels un pārējie konkursa uzvarētāji – 1. vietas ieguvēja Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas skolniece Linda Lielbriede, 2. vietas ieguvēji Rugāju novada vidusskolas skolniece Eva Sprinģe un Rīgas Celtniecības vidusskolas audzēknis Mārtiņš Dubovskis, kā arī 3. vietas ieguvēja  –  Daugavpils Vienības pamatskolas skolniece Madara Stašāne – tika uzaicināti 8. jūlijā apmeklēt Nacionālo bruņoto spēku Gaisa spēku aviācijas bāzē Lielvārdē.

Konkursa uzvarētājiem bija iespēja apskatīt ASV transporta helikopterus “BlackHawk” un “Chinook”, kaujas helikopterus “Apache” un tikties ar ASV karavīriem, kas rotācijas kārtībā pilda dienesta pienākumus Gaisa spēku aviācijas bāzē Lielvārdē operācijas “Atlantic Resolve” ietvaros.

Tāpat jaunieši tikās ar Nacionālo bruņoto spēku Gaisa spēku aviācijas bāzes karavīriem, apskatīja helikopterus “Mi-17” un ugunsdzēsības tehniku, kura izmantojama tikai bāzes teritorijā, jo mašīnas platums ir 3,5 m, svars – 55 tonnas.

Eseju konkursa uzvarētājiem tika pasniegtas arī balvas. Tā amerikāņu rotas komandieris pasniedza jauniešiem coinus, kas ir cieņas apliecinājuma zīme.  Savukārt LATO pārstāves uzvarētājiem uzdāvināju Biļešu paradīzes dāvanu kartes.

 

Foto: Normunds Mežiņš, YIC;  Ligita Kursiša