Neparasta mūzikas stunda Naujenes pamatskolā

28. maijā, projekta “Skolas soma “ietvaros, mūsu skolā viesojās tautas muzikants un mūzikas instrumentu un skaņu rīku meistars, kolekcionārs Aleksandrs Maijers no Krāslavas.

Nodarbības 1. daļā meistars iepazīstināja ar dažādiem mūzikas instrumentiem, kurus izgatavo un spēlē. Tie ir: stabules, vargāni, grabuļi, klabatas, zvārguļi, kalimbas u.c. Daudzi instrumenti pagatavoti no dabā un sadzīvē sastopamām lietām – ķirbji, rieksti, latvāņi, niedres, šļūtenes u.c.  Šajā nodarbē viņam palīdz sieva Inga.

Aleksandrs parādīja, kā šos instrumentus spēlē, un ikviens varēja pats izmēģināt to skanējumu un pielietojumu. Viņa kolekcijā ir vairāk nekā 100 instrumenti. Mums viņš parādīja tos interesantākos. Ir apbrīnojami, ka mūziķis spēja izvilināt pasakainas melodijas no ķirbja, no kokosrieksta, no gumijas caurules. Aleksandrs Maijers paskaidroja, ka instrumentus var darināt pilnīgi no jebkā, tikai jāzina šādi tādi stiķi. Piemēram, izmantojot vecus flomāsterus var izgatavot stabuli, no valrieksta vai metāla bundžiņas sataisīt perkusijas.

Nodarbības otrajā daļā tikām apmācīti kā izgatavot niedru stabulītes pašu spēkiem, kas izrādījās ir diezgan vienkārši. Mēs ar sajūsmu un prieku izgatavojām stabulītes un, kad tās tika pagatavotas, meistars parādīja kā stabulīti izrotāt: izdedzināt zīmējumus, tā lai stabulīte katram ir īpaša.

Šī mūzikas stunda bija interesanta un neparasta. Sakām paldies mūzikas instrumentu meistaram Aleksandram Maijeram un novēlam sameistarot vēl simtiem instrumentu, ar kuriem viņš varēs priecēt gan sevi, gan citus.

FOTOGALERIJA